HaberlerTürk Hava Yolları

Şampiyonlar Ligi Uçağı, Gökyüzü İle Buluştu

Avrupa’nın en iyi havayolu Türk Hava Yolları, dünyanın en çok takip edilen spor etkinliklerinden olan UEFA Şampiyonlar Ligi’ne özel temalı bir uçak tasarladı.

2023 finali İstanbul’da gerçekleşecek UEFA Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olan dünyadaki ilk havayolu şirketi olma unvanını taşıyan Türk Hava Yolları’nın yeni tasarımlı uçağı Airbus A330 tipine sahip. TC-JNM kuyruk numaralı UEFA Şampiyonlar Ligi temalı uçak ilk uçuşunu TK1821 sayılı seferi ile yeni yılın ilk gününde İstanbul Havalimanı’ndan Paris’e gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Resmi sponsorlarından olduğumuz UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 2023 yılındaki finaline İstanbul’da ev sahipliği yapacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleşecek bu etkinliğin önemli bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Türk spor tarihinin en önemli sponsorluklarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin temasına sahip olan uçağımız spora verdiğimiz önemin bir nişanesidir. Gökyüzüyle buluşturduğumuz yeni tasarımlı uçağımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yaklaşık 2 ay süren çalışmaların ardından göklerle buluşan uçağın UEFA Şampiyonlar Ligi temalı yeni tasarımının uygulama süreci Turkish Technic tarafından yürütülerek 4 günde tamamlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu