1. Anasayfa
 2. Yabancı Havayolları

Ryanair grevi: yaklaşık 10.000 yolcu etkilendi

Ryanair grevi: yaklaşık 10.000 yolcu etkilendi
0

Bugün, Ryanair için çalışan Belçikalı pilotların iki günlük eyleminin ilki yapıldı.

Yaklaşık 120 gelen – giden uçuş iptal edildi ve yaklaşık 10.000 yolcuyu etkiledi.

Yolcular, uçuşların akıbetinin ne olacağını bilmeden önce uzun bir süre beklemek zorunda kaldılar. Bu sabah Charleroi Havalimanı’na vardıklarında birçoğu halen şüphe içindeydi, ancak tüm uçuşlar iptal edilmedi. Hırvatistan’a gitmek isteyen bir grup genç, uçuşlarının yapılmaması ihtimaline karşı Hırvatistan’a gitmek için birkaç minibüs kiraladı.

Belçikalı pilot André Faber, VRT NWS’e “dengeli bir eylem başlatmayı seçtik (bu grevde herkes etkilenmedi; kabin ekibi bu sefer katılmadı, aksi takdirde birçok uçuş daha iptal listesine eklenecekti) ” dedi . 2 yıl önce pandemi patlak verdiğinde havayolunun ayakta kalması için maaşımızın yüzde 20’sinden vazgeçmeye karar verdik.Şimdi sadece normale dönmek ve 2019’dan maaşlarımızı tekrar almak istiyoruz. Ryanair’in hissedarlarına 1 milyar euro temettü ödeyeceklerini açıkladığına göre, bizim de payımızı almamız gerektiğini düşünüyoruz.”

Grevden etkilenen yolcular, kötü haberi içeren bir e-posta alıyor. Paralarını iade alma veya farklı bir uçuş rezervasyonu yapma imkanları mevcut. Bir e-posta ulaşmayanlar, muhtemelen grevden etkilenmeyecekler. Fakat yine de son bir havayolunu şirketini aramaları sağlıklı olabilir şeklinde belirtildi.

[via vrtnws / Belçika]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir