1. Anasayfa
 2. Haberler

Rusya’da pilotlar askere çağrılıyor

Rusya’da pilotlar askere çağrılıyor
0

Rusya’da ilan edilen kısmi seferberlik kararının ardından havayolu ve havaalanı çalışanlarına da zorunlu askerlik bildiriminin gittiği öğrenildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in açıkladığı ve detaylarının da her geçen gün netleştiği kısmi seferberlik kararı Rus havacılık sektörünü de etkilemeye başladı. Airporthaber’in aktardığına göre, başta Rus ulusal havayolu Aeroflot olmak üzere 5 farklı havayolu ve 10’dan fazla havaalanı personeli için zorunlu askerlik bildirimi gitmeye başladı.

Pilotlar için zorunlu askerlik çağrısı iletildi

Özellikle pilotlar için zorunlu askerlik çağrısı iletilirken, birçok havaalanı personeli de askere çağrıldı. Pilotların büyük bir çoğunluğunun asker kökenli olması nedeniyle ilk çağrılanlar arasında oldukları ifade edildi.

Ancak havacılık sektörü bu kararı sonrası sıkıntılı bir sürece gireceği için pilotlar, hava trafik kontrolörleri ve bazı teknik personeller için bu kararın devre dışı bırakılması konusunda çalışmalar başlatıldı.

Özellikle pilotların zorunlu askerlik kararının dışında tutulması için alternatif planlar üzerinde çalışılıyor. Savunma Bakanı Sergei Shoigu, seferberlik kararıyle en az 300 bin kişinin askere alınacağını duyurmuştu.

[via Turizmaktuel]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir