1. Anasayfa
 2. Haberler

Rus Aeroflot’un CEO’su Devlete Çağrıda Bulundu

Rus Aeroflot’un CEO’su Devlete Çağrıda Bulundu
0

Rusya’nın milli hava yolu Aeroflot’un CEO’su Sergei Alexandrovsky, Rus havacılık sektörünün savunulması için devlet korumacılığı çağrısında bulundu.

Rusya’nın Ukrayna’ya dönük askeri operasyonu sonrasında ABD ve AB’nin ambargosuna maruz kalan Rus havacılık sektörü zor günler yaşıyor. Rus hava yolu şirketlerinin elindeki mevcut uçaklarla yurt dışına uçuş yapılamıyor, üretici firmalardan direkt yedek parça ve teknik servis hizmeti alınamıyor, Rus uçakları AB hava sahasını kullanamıyor.

THY ve Emirates’e dikkat çekti

Rusya’nın milli hava yolu Aeroflot’un CEO’su Sergei Alexandrovsky, hükümete bir çağrı yaparak yabancı hava yolu şirketleri karşısında Rus hava yolu şirketlerinin çıkarlarını dengeleme çağrısında bulundu.

Yabancı hava yolu şirketlerinin Rusya’da çok fazla avantaja ve fırsata sahip olduğunu kaydeden Sergei Alexandrovsky, özellikle THY ve Emirates gibi rakiplerin bu durumdan fayda sağladığına dikkat çekti. Alexandrovsky, “Rusya havacılık sektörünü korumak için belli bir dereceye kadar devlet korumacılığı yapılmalı.” çağrısında bulundu.

[via TurizmGuncel]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir