1. Anasayfa
 2. Yabancı Havayolları

Qantas, dünyanın en uzun dördüncü rotasını başlattı

Qantas, dünyanın en uzun dördüncü rotasını başlattı
0

Qantas, Avustralya ile ABD arasında, dünyanın en uzun dördüncü uçuşu olduğunu belirttiği aktarmasız bir uçuş ekledi.

Melbourne-Dallas/Fort Worth seferi başlangıçta her iki yönde haftada üç kez gerçekleştirilecek.

Melbourne’den gidiş uçuşunun 15:45 saat sürmesi planlanıyor ancak bu rotayı 17.35 saatlik uçuş süresiyle üst sıralara taşıyan ise dönüş uçuşu. Dünyanın en uzun uçuşu 18.50 saatle Singapur Havayolları’nın (SIA) New York-Singapur uçuşu olurken, onu 18.45 saatle SIA’nın Newark-Singapur uçuşu takip ediyor.Uçuşlar, Dallas’a öğle vakti varış ve Melbourne’a sabah erken iniş ile rotanın her iki ucundaki bağlantıları en üst düzeye çıkarmak için ayarlandı. Melbourne dışına çıkmak isteyenler için Qantas ve düşük maliyetli yan kuruluşu Jetstar, Avustralya’nın en geniş iç hat ağına kesintisiz bağlantılar sunuyor.

Dreamliner, 42’si business, 28’i premium ekonomi ve 166’sı ekonomi olmak üzere 236 yolcu taşıyor. Yetkili, TTG Asia’ya yaptığı açıklamada, Qantas’ın uzun mesafelerde uçması nedeniyle 787’lerinde diğer havayollarına kıyasla daha fazla premium koltuk bulunduğunu söyledi.

“Alan ve konfor ihtiyacının çok farkındayız, bu nedenle premium sınıflara verdiğimiz ağırlık diğer pek çok havayolu şirketinden çok daha fazla. 787-9, Dallas-Melbourne veya Sydney rotası için kesinlikle mükemmel bir uçak.” dedi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir