1. Anasayfa
 2. Haberler

Popüler Destinasyonlardan Antalya Ucuzlukta 1. Tercihte 7. Sırada

Popüler Destinasyonlardan Antalya Ucuzlukta 1. Tercihte 7. Sırada
0

İspanyol araştırma şirketi Mabrian, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonları açıkladı.

Mabrian’a göre; aktif turizm, doğa ve sağlık gibi kategorilerde, 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonlar içinde Antalya ilk 10 yer içinde yer alıyor.

2023’te sunulan turizm ürün teklifleri, havayolu bağlantısı ve konaklama açısından öne çıkacak ilk 10 destinasyon hakkında TripAdvisor’da kayıtlı gezginler üzerinden yapılan araştırmaya göre, doğal, aktif ve sağlık turizmine yönelik ilgi artmaya devam edecek.

Güneş-kum ya da kültürel geziler gibi turizm ürünleri, açık ara en büyük motivasyon kaynağı olurken, yerini yavaş yavaş bu yeni aktivitelere bırakıyor.

Bu küresel trendi destekleyen bulgular Mabrian’ın turizm ürün karması, hava bağlantısı ve otel konaklama teklifleri ile de ortaya konurken, hangi destinasyonların 2023’te moda olmaya uygun konumda olduğu 700’den fazla destinasyon içinden tahmin edildi.

Araştırmaya göre, Endonezya-Bali ilk sırada yer alırken, ikinci sırada Yunanistan’ın Girit Adası, üçüncü sırada ise Portekiz’in güneyinde bulunan Algarve bulunuyor.

7. sırada yer alan Antalya, tüm seçilenler arasında konaklama fiyatlarının en düşük olduğu destinasyon oldu. Öte yandan Antalya 2023 yılında bir önceki yıla göre hava bağlantısında yüzde 20’den fazla artış göstermesiyle de dikkat çekiyor.

Destinasyonlar arasında Fransa ve İtalya’nın iki destinasyonu ilk 10’da yer alırken, İspanya’nın ilk 10’da herhangi bir destinasyonu yok.

[via Turizm Gazetesi]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir