1. Anasayfa
 2. Pegasus

Pegasus’un Dış Hatlarda “El Bagajı Olmayan Yolcu” Planı Hakkında

Pegasus’un Dış Hatlarda “El Bagajı Olmayan Yolcu” Planı Hakkında
0

Pegasus’un Dış Hatlarda “El Bagajı Olmayan Yolcu” Planı Hakkında #HSMözel Detay Haberimiz

İlk kez 11 Kasım 2023’te #HSMözel olarak haberleştirdiğimiz “Pegasus, 2024 itibariyle “el bagajı olmayan yolcu” konseptini uçuşlarında uygulamayı planlıyor.” içeriğimize dair uygulamanın 14 Şubat’ta başlaması planlanıyor.
Pegasus’un dış hatlarda el bagajı olmayan yolcu düzenine geçeceği, bu sayede uçakta yerleşimin hızlanması sağlanacak hem de ekstra gelir edilecek.
14 Şubat itibarıyla dış hatlarda en uygun bilet sınıfında(light paket) 3 kg ağırlığı geçmeyecek ve koltuğun altına sığacak laptop, el çantası gibi bir paket opsiyonu sunulacak. Baş üstü dolabına bir yerleşim yapılma imkanı bu light pakette sunulmayacak.
Bu light paket opsiyonunun bir üst paketi ise, kabin bagaj hakkı olan paket olacak. Buradaysa el bagajı 8 kg ile sınırlı olacak, eğer aşım söz konusu olursa cezai işlem uygulanarak bagaj, uçak altına gönderilecek.(Normal bu kabin için bagajlarda hali hazırda tek parça sınırsız kilo hakkı var)
Bunun bir üst paket ise; 20 kg bagaj hakkı ve el bagajı hakkı bulunduracak. Eğer kişi el bagajı olarak uçak içine 2 çantayla gelirse, 1’i için ek ödeme talep edilecek.(50€ planlanıyor)
Uygulamanın 14 Şubat itibariyle yürürlüğe girmesi bekleniyor. 14 Şubat öncesi alınan biletlerde el bagajı hakkı bulunacak.

Yurtdışında bu tür uygulamaların olduğu havayolları bulunuyor. Uçak içine sadece önünüzdeki koltuğun altına sığacak şekilde kişisel bir çanta alabiliyorsunuz. Başüstü dolabına çanta koymak için ekstra ödeme gerekiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 6
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir