1. Anasayfa
 2. Pegasus

Pegasus’un Dış Hat Yeni Kabin Bagajı Uygulamaları Hakkında Son Gelişmeler #HSMözel

Pegasus’un Dış Hat Yeni Kabin Bagajı Uygulamaları Hakkında Son Gelişmeler #HSMözel
0
Geçtiğimiz günlerde ilk kez HavaSosyalMedya’nın paylaştığı Pegasus’taki Dış Hat Kabin Bagajı detaylarına yenileri eklendi. Şirketin konuyu ciddi şekilde değerlendirdiği bildirildi.
Pegasus’un kabin bagaj hakkı konusunda biniş kartlarına; kırmızı renkle kabin bagajı hakkı yok veya yeşil renkle kabin bagajı hakkı var yazacağı belirtildi.(Bu biniş kartı basılırken otomatik yer alacak veya telefonda çıkan biniş kartlarında da not olarak yer alacak.) Şahsi çantaların (sırt çantası olmamak koşuluyla) en fazla 3 kg olacağı vurgulandı. Bu çantalar koltuğun altına konulabilecek.
Eğer yolcunun kabin bagajı hakkı yoksa ve uçağa kabin bagajıyla geldi ise, ceza ödemesi alınacak. Ödeme yapmayanlar uçağa kabul edilmeyecek. Ayrıca uçakta kabin bagajı kotası olacak. Örneğin A321 tipi uçakta 50 kabin bagajı satıldıysa, bu uçakta daha fazla kabin bagajı yer alamayacak. Ceza ise parça başı 50 Euro olacak. Yolcu, dış hattan gelip iç hatlara gidiyorsa dış hat biletindeki kural geçerli olacak. Kurallar 14 Şubat’ta uygulanmaya başlayacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 4
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir