1. Anasayfa
 2. Pegasus

“Pegasus – Kozyatağı Durağı” – Kadıköy – Sabiha Gökçen Metrosunda Pegasus İsmi Geri Geldi

“Pegasus – Kozyatağı Durağı” – Kadıköy – Sabiha Gökçen Metrosunda Pegasus İsmi Geri Geldi
0

“Pegasus – Kozyatağı Durağı” – Kadıköy – Sabiha Gökçen Metrosunda Pegasus İsmi Geri Geldi | #HSMözel

8 Mart 2023’te Pegasus ile İBB iştiraklerinden Metro İstanbul, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın son istasyonunun isim hakkı anlaşmasına imza atmıştı. Anlaşma sonucu Sabiha Gökçen istasyonun adı Pegasus Sabiha Gökçen Havalimanı İstasyonu olarak değiştirilmişti. Duruma bazı yolcular ve sektör çalışanları havalimanında başka havayollarının da olması sebebiyle tepki gösterilmişti. (Eski fotoğrafı ekte görebilirsiniz.)

Haziran ayında(2023) duraktan Pegasus ismi tamamen kaldırılmıştı. Pegasus’tan aldığımız bilgiye göre işbirliğinin içeriği farklı şekillendiriliyordu ve bu sebeple isim kaldırılmıştı.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre Metro hattına Pegasus ismi eklendi ancak isim Kozyatağı durağına eklendi. Metro hattında Kozyatağı durağının yeni adı “Pegasus – Kozyatağı” oldu. Konuya dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak durumun araç içi anonslarda “Kadıköy-Sabiha Gökçen metrosuna aktarma yapacak yolcularımız Pegasus-Kozyatağı durağına aktarma yapabilir.” olması için yapıldığı iddialar arasında.
Ek olarak normalde isim anlaşması 3 yıllık idi ancak dört aydan kısa bir sürede isim kaldırılmıştı. Bu sayede anlaşmanın devamı da sağlanıyor gibi duruyor.

İstasyondan eski(8 Mart) ve yeni fotoğrafları görebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 3
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir