HaberlerPegasus

Pegasus Havayolları’nın Yeni Uçakları Hazırlanıyor

Türkiye’nin en büyük düşük maliyetli ve Türkiye’nin en genç filosuna sahip havayolu şirketi Pegasus’un yeni uçakları, Airbus’ın Hamburg kentinde üretimine devam ediliyor.

Sirketin Haziran-Aralık döneminde toplamda 16 adet A321neo alması planlıyor. Bu uçakların bir kısmı teslim edilirken, kalan kısmı ise planlama dahalinde üretiliyor.

Uçaklar üretilirken, önce gövde montajı daha sonra ise motor veya boyama işlemleri yapılıyor. Planlamada önce motor montajı varsa, uçağın motor montajı daha sonra ise boyama işlemleri gerçekleşiyor. Bazı zamanlarda ise boyama hangarlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle uçaklar boyanmadan önce teste tâbi tutuluyor ve ardından boyama işlemlerine alınıyor.

Pegasus Havayolları’nın 42 adet A320neo ve 72 adet A321neo siparişi bulunuyordu. Havayolunun A320neo teslimatı tamamlandı. Ayrıca 72 adet A321neo’nun 21’i teslim edilmiş durumda.

Airbus’ın Hamburg tesislerinde Pegasus için üretim ve test faaliyetleri devam eden en az 4 A321neo bulunuyor.

TC-RDA (Elay)- Tobias Gudat/Twitter
TC-RD* – Fotoğraf: Tobias Gudat/Twitter
TC-RD* – Fotoğraf: Tobias Gudat/ Twitter

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Selamun aleykum Pegasus Airlines. Sizi kardew Azerbeycandan bir pilot selamliyor . Benim ismim Cefer. Benim kardew ulkede caliwmak her zaman bi hayalim olmuwdur. Sizinle iletiwim yapa bilirsem cook guzel olurdu. Bir millet iki devlet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu