1. Anasayfa
 2. Haberler

Pegasus Havayolları’nın Yeni Uçakları Hazırlanıyor

Pegasus Havayolları’nın Yeni Uçakları Hazırlanıyor
1

Türkiye’nin en büyük düşük maliyetli ve Türkiye’nin en genç filosuna sahip havayolu şirketi Pegasus’un yeni uçakları, Airbus’ın Hamburg kentinde üretimine devam ediliyor.

Sirketin Haziran-Aralık döneminde toplamda 16 adet A321neo alması planlıyor. Bu uçakların bir kısmı teslim edilirken, kalan kısmı ise planlama dahalinde üretiliyor.

Uçaklar üretilirken, önce gövde montajı daha sonra ise motor veya boyama işlemleri yapılıyor. Planlamada önce motor montajı varsa, uçağın motor montajı daha sonra ise boyama işlemleri gerçekleşiyor. Bazı zamanlarda ise boyama hangarlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle uçaklar boyanmadan önce teste tâbi tutuluyor ve ardından boyama işlemlerine alınıyor.

Pegasus Havayolları’nın 42 adet A320neo ve 72 adet A321neo siparişi bulunuyordu. Havayolunun A320neo teslimatı tamamlandı. Ayrıca 72 adet A321neo’nun 21’i teslim edilmiş durumda.

Airbus’ın Hamburg tesislerinde Pegasus için üretim ve test faaliyetleri devam eden en az 4 A321neo bulunuyor.

TC-RDA (Elay)- Tobias Gudat/Twitter
TC-RD* – Fotoğraf: Tobias Gudat/Twitter
TC-RD* – Fotoğraf: Tobias Gudat/ Twitter

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 9 Kasım 2022

  Selamun aleykum Pegasus Airlines. Sizi kardew Azerbeycandan bir pilot selamliyor . Benim ismim Cefer. Benim kardew ulkede caliwmak her zaman bi hayalim olmuwdur. Sizinle iletiwim yapa bilirsem cook guzel olurdu. Bir millet iki devlet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir