1. Anasayfa
 2. Haberler

Pegasus Havayolları, En Çok Hangi Destinasyona Uçuş Yapıyor, İsrail’de İkinci Bir Noktaya Uçuş Yapacak Mı ? Ve Daha Nicesi…

Pegasus Havayolları, En Çok Hangi Destinasyona Uçuş Yapıyor, İsrail’de İkinci Bir Noktaya Uçuş Yapacak Mı ? Ve Daha Nicesi…
A320 Pegasus Airlines
0

Özel/ Pegasus Havayolları’na yaz sezonunda uçuş bakımından merak edilenleri sorduk.

1) En çok uçuş yapılan havalimanı (iç ve dış) hangileri ?

Ana üssümüz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan sonra en çok uçuş yapılan iç hat havalimanları sırasıyla İzmir ve Antalya. Dış hat için ise en çok sefer yapılan meydanlar sırasıyla Kıbrıs ve Tel Aviv.

2) Moskova’ya günlük ortalama kaç uçuş yapılıyor?

Yaz döneminde Moskova’ya İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Bodrum, Dalaman ve Antalya Havalimanları’ndan haftada 40 uçuşumuz bulunuyor.

3)Pegasus’un İsrail/Eliat uçuşlarına başlayacağı iddiası mevcut. Pegasus’un böyle bir planı var mı?

Tel Aviv Havalimanı’nın çok yoğun olması sebebiyle otorite tarafından havalimanına mevcut haklar harici ilave olarak iniş ve kalkış, SLOT müsaadesi yaz dönemi boyunca verilmeyeceği deklare edildi. Başvuru yapan tüm hava yolları Ramon Havalimanı’na yönlendirildi. Şu an için kısa vadede tarifeli sefer başlatmayla ilgili bir çalışmamız yok ancak potansiyelin olması halinde ve yoğunluk nedeniyle kısıtlamanın devam etmesi halinde değerlendirilmek üzere bir çalışma yapılıyor.

Pegasus’un 2022 yılında açmayı planladığı başka yeni destinasyon var mıdır?

Pegasus Hava Yolları olarak misafirlerimizi 36’sı yurt içinde, 89’u yurt dışında olmak üzere toplam 47 ülkede 125 noktaya ulaştırıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriyoruz. Karşılıklı Sivil Havacılık izinlerine bağlı olarak potansiyel hatlar için çalışma ve başvurularımız bulunuyor. Yakın gelecekte mümkün olan potansiyel hatlarda yeni uçuşlar başlatmayı umuyoruz.

En çok yolcu taşıdığınız uçuş hattı hangisi?

En çok misafir taşıdığımız hat, 2022’nin ilk 6 ayını baz alırsak Sabiha Gökçen-Antalya-Sabiha Gökçen.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir