1. Anasayfa
 2. Pegasus

Pegasus, “Arkadaş Bilet” Uygulamasını “Seyahat Arkadaşım” Olarak Yeniledi

Pegasus, “Arkadaş Bilet” Uygulamasını “Seyahat Arkadaşım” Olarak Yeniledi
0

Pegasus, “Arkadaş Bilet” Uygulamasını “Seyahat Arkadaşım” Olarak Yeniledi #HSMözel

➡️18 Nisan 2024’te “Pegasus Çalışanları İndirimli Biletlerini Satıyor İddiası” başlığıyla özel bir haberimizi yayına almıştık. Detayını en alt kısma ekliyoruz.

➡️Aldığımız bilgilere göre durum suistimal edildiği için “Arkadaş Bilet” uygulaması kaldırıldı ve yerine “Seyahat Arkadaşım” uygulaması getirildi. Uygulamada eş, çocuk, anne ve babalar için alınan aile bireyi bilet hakkı kapsamında herhangi bir değişiklik olmadı. Yeni uygulamada farklı kısım ise bir çalışan sisteme bir arkadaşını 10 bilet hakkı olarak yine kayıt edebilecek ancak bu kişi ancak bu çalışan personel ile uçuşlara katılabilecek. Tanımlı kullanıcı indirimli olarak tek başına seyahat edemeyecek.

➡️Şirket çalışanları bilgilendirdir.

Yenilenen Seyahat Arkadaşım Uygulaması ile sisteme tanımlanacak seyahat arkadaşı kişi, çalışan ile olmadan tek başına seyahat edemeyecek.
24 Haziran tarihi itibarıyla sistemde kayıtlı olan tüm arkadaş bilgileri silindi ve yeni kayıtların yapılması istendi.
Çalışan ya da seyahat arkadaşı biletini iptal ederse, ortak PNR iptal olacağı için her iki biletleme işlemi de iptal olacak.
Seyahat arkadaşım uygulaması kapsamında tanınan 10 adet indirimli bilet hakkı satılamaz ve devredilemez ifadelerine yer verildi

⤵️➡️18 Nisan tarihli haberimiz: “Pegasus çalışanlarının ve aile bireylerinin(annesi, babası, eşi, çocukları) Pegasus uçuşlarında geçerli indirimli bilet alma hakkı bulunuyor. Eğer çalışan kişi bekar ise 10 defa kullanımlık indirimli bilet(Arkadaş Bilet) uygulamasını herhangi bir tanıdığı kişiye de tanımlayabiliyor. İddialara göre bazı çalışanlar bu haklarını ücret karşılığı başka insanlara tanımladı ve bu kişiler Pegasus yönetimi tarafından tespit edildi. İddialara göre yaklaşık 40 kişinin işine bu sebepten dolayı son verildi.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir