1. Anasayfa
 2. Haberler

MMU’da ilk uçuş öne çekildi

MMU’da ilk uçuş öne çekildi
0
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Türkiye’nin merakla beklediği savunma sanayinin dev projesi Milli Muharip Uçak ile ilgili müjdeyi verdi. Kotil, çalışmaların çok hızlı ilerlediğini, 2025’te uçması planlanan Milli Muharip Uçak’ın çok önce tamamlanacağını söyledi. Kotil, Milli Muharip Uçak’ın gökyüzünde olacağı tarihi de açıkladı.

TUSAŞ bünyesinde çalışmalar yürütülürken, ilk test uçuşu 18 Mart 2023’te yapılacak. Uçağın 2025 yılında gökyüzünde olacağı da daha önce kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak bugün bir müjde geldi. Müjdeyi TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil verdi. Kotil, ilk savaş uçağımızın çalışmalarının beklenenden hızlı tamamlandığını belirtti, “2025 yılını planlamıştık ama 2023 yılının sonuna yetişecek” dedi

“HİÇBİR KAÇAK YOK”

Kotil’in Türkiye’yi heyecanlandıran açıklamaları şöyle:

Gerçekten çok güzel gitti işlerimiz. Uçuşu 2025’e planlanmıştı. 2023 sonunda uçacak. Yapıldı, uçacak. Bütün sistemlerini install ediyoruz. Hiçbir kaçak yok.

İlk kez yapıyoruz ve tam tutturuyoruz. TUSAŞ herkesle çalışarak geldi. Mühendis değil, teknisyenlerimiz de. Teknisyen arkadaşlar harika yapıyorlar. Havacılıkta yaptığınız işi doğru yapmanız gerekiyor. Yıllar boyu kaportacılık yaptık. Uçak kaportacılığı yaptık. Milli muharibin hızlanması, teknisyen arkadaşların sürpriz yapmasından kaynaklanıyor.

[via TGRT]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir