1. Anasayfa
 2. Haberler

Malezya Uçağının Kayboluşunun 10. Yılı | MH370 Yeniden Aranacak

Malezya Uçağının Kayboluşunun 10. Yılı | MH370 Yeniden Aranacak
0
Malezya’nın MH370 seferini yapan uçağın kaybolmasının üzerinden 10 yıl geçti.
Şu ana kadar bazı parçaların bulunduğu belirlense de, uçağın tamamına henüz ulaşılamadı. Malezya Ulaştırma Bakanı, uçağın kaybolmasının 10.yıl dönümü yaklaşırken, arama çalışmalarının yeniden başlayabileceğini söyledi.
Malezya Ulaştırma Bakanı Anthony Loke, 8 Mart 2014 tarihinde kaybolan Boeing 777 uçağının anısına Pazar günü düzenlenen anma etkinliğinde yaptığı konuşmada “Malezya hükümeti arama konusunda kararlıdır ve arama devam etmelidir” dedi.
Loke, ABD’li deniz dibi arama firması Ocean Infinity’nin uçağı bulmaya yönelik daha önceki iki başarısız girişimin ardından son bir arama teklifi sunduğunu söyledi. Malezya, Çin ve Avustralya 2017 yılında da 200 milyon Avustralya dolarına (130,7 milyon ABD doları) mal olan ve sonuçsuz kalan iki yıllık bir sualtı avını sonlandırmıştı.
Bu aramada herhangi bir şey bulunmazsa, Ocean Infinity’e bir ödeme yapılmayacak. Ayrıca bugün, MH370 uçuşunda yakını bulunan birçok kişi,
Kuala Lumpur yakınlarındaki bir alışveriş merkezinde kayıpları anmak üzere bir araya geldi. Uçuşta kaybolan her yolcu için bir tane olmak üzere 239 mum yakıldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir