1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Majid Khan, Görevine Gelir Gelmez 6 Havayolunu Ülkeye Çekmeyi Başardı

Majid Khan, Görevine Gelir Gelmez 6 Havayolunu Ülkeye Çekmeyi Başardı
0

Majid Khan, Görevine Gelir Gelmez 6 Havayolunu Ülkeye Çekmeyi Başardı ✈️

Geçtiğimiz dönemde İGA’da Havacılık Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Majid Khan, bu yılın başından itibaren Suudi Hava Bağlantı Programı’nın (ACP) CEO’su olarak görev yapıyor. Suudi Arabistan Krallığı Turizm Bakanlığı’na bağlı ACP, hizmet verilmeyen ve dünya çapında yetersiz hizmet alan pazarlardan Krallığa ulaşımı sağlamak amacıyla kurulmuştur. ACP, Ulusal Turizm Stratejisinin vizyonunu gerçekleştirmek ve Suudi Arabistan’ı turizm hava bağlantısında küresel bir lider haline getirmek için paydaş ekosistemi arasında köprü kurarak turizm ve havacılığın kesişme noktasında çalışmaktadır.

Khan, geçtiğimiz gün Riyad’da başlayan Dünya Havalimanı Konseyi (ACI World) konferansında, Sam Chui’nin sorularını yanıtladı.

“Bu yılın başından itibaren 3 Çinli havayolunu (Air China, China Southern ve China Eastern) ve 3 Avrupalı havayolunu (ITA, Eurowings ve British Airways) ülkemize çekmeyi başardık.

Suudi Arabistan’ın hava bağlantısına liderlik ediyoruz. 29 havalimanımız için tek irtibat noktası burası. Hava bağlantısını geliştirmek için havayollarıyla işbirliği yapıyoruz. Ulusal turizm stratejimiz kapsamında 2030 yılına kadar 150 milyon turist çekmeyi hedefliyoruz,” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir