1. Anasayfa
 2. Haberler

Lufthansa’dan koltuk seçimine ek maliyet

Lufthansa’dan koltuk seçimine ek maliyet
0

Lufthansa, 35 dolarlık koltuk değişikliği ücreti ekliyor

Lufthansa’nın Economy Light fiyatlarına önceden koltuk atamaları dahil değildi. Şimdiye kadar, Ekonomi sınıfına rezervasyon yaparken check-in sırasında kalan tüm boş ekonomi koltuklarından koltuk seçmek mümkündü.

Tabii ki, kalan tüm koltuklar, ilgili uçuş için check-in başladığında, genellikle kalkıştan 23 saat önce ücretsiz olarak seçilebilir.

Beş yıldızlı Avrupa havayolunun yeni bir politikası var:

Avrupa rotalarındaki Economy Light ücretine ücretsiz ön koltuk rezervasyonları artık dahil değildir. Check-in sırasında size otomatik olarak bir koltuk tahsis edilecek. Bu koltuğu değiştirmek isterseniz, 21.6.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 25 EUR/CHF 35/35 USD’den başlayan bir değişiklik ücreti alınacaktır.

1 Haziran 2022’den itibaren Lufthansa, Economy Light fiyatlarıyla seyahat ederken check-in sırasında ekonomik koltuklar atayacaktır. Koltuğunuzu beğenmezseniz, 35 dolardan başlayan bir “değişiklik ücreti” ödemeniz gerekir. Yani evet, büyük olasılıkla bir orta koltuğa atanacağınıza bahse girebilirsiniz ve bunu istemiyorsanız 25 € (veyaDaha iyi bir koltuğa atanma ayrıcalığı için 35$ ücret.

Economy Light nedir ?
Economy Light, Lufthansa’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük eski havayolları ile sahip olduğumuz temel ekonomi fiyatları versiyonudur.

Finalde Lufthansa, Economy Light ücretlerinde check-in işleminden sonra koltuk atamak için 25 € yeni bir ücret ekledi. Eski politikayla, kalkıştan 24 saat önce, check-in açıldığında herhangi bir boş “standart” ekonomik koltuk seçebilirsiniz. Şimdi sistem size otomatik olarak (muhtemelen orta) bir koltuk atayacak ve eğer değiştirmek isterseniz ödeme yapmanız gerekecek.

[via Onemileatatime]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir