1. Anasayfa
 2. Haberler

Lufthansa bagaj hakkında azaltmaya gidiyor

Lufthansa bagaj hakkında azaltmaya gidiyor
0

Sektörde maliyetler artarken, şirketler de bazı kalemleri kısmaya başladı

Bunlardan biri de Lufthansa oldu. Şirket, Hindistan ve Kuzey Amerika için bagaj hakkını azalttı. Uzun mesafeli uçuşların maliyetleri ve artan yakıt fiyatları şirketler için bazı tasarruf zorunlulukları doğurdu. Bunlar da ilk safhada ekonomi sınıfından bir şeyler kesmek oluyor.

Lufthansa son kararı iile 2.bir valiz için ekstra ödeme yapmalarını gerektiriyor. Hindistan ve Kuzey Amerika uçuşları bu kararın etkileyeceği ilk noktalar oldu.

1 Ağustos itibari ile 2. bir bagaj için ekstra ödeme yapması gerektirecek. Eğer uçuş 31 Temmuz’dan önce satın alındı ise, yeni kuralın dışında kalacak

Nasıl olacak ?

Bugün Lufthansa ile uçan bir ekononmi yolcusu, her ek bagaj için meydanda 200 – 250 avro gibi bir maliyete tâbi olacak. Tek valiz için sorun yok. Tek valiz normal şekilde ücretsiz geçebilecek. Dönüş yolculuğu da katılırsa, 2 valizli biri, 400-500 avro para ödeyecek

Lufthansa neden böyle yaptı ?

Şirketler özellikle son dönemde artan yakıt maliyetlerinden kaçmaya çalışıyor. Uçaktaki her kilo ekstradan yakıt demek ve bunun için ilk kısma aşamasında bu kararlar alındı. Çoğu şirket de bu gibi kararlar almaya başladı.
Eurocontrol verilerine göre, sene başından bu yana %70-80 bir artış söz konusu.

 

[via Travelradar Aero]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir