1. Anasayfa
 2. Haberler

Los Angeles Uluslararası Havalimanı Gaz Sızıntısı Nedeniyle Terminal 8’i Kapattı

Los Angeles Uluslararası Havalimanı Gaz Sızıntısı Nedeniyle Terminal 8’i Kapattı
0

Birkaç saat önce Los Angeles Uluslararası Havalimanı Terminal 8 gaz sızıntısı nedeniyle kapatıldı ve United Airlines’ın bazı operasyonları kesintiye uğradı.

Terminal 8’de gaz sızıntısı

Yerel saatle 08:01’de LAX, Twitter’da 8 numaralı terminalin tehlikeli madde incelemesi nedeniyle boşaltıldığını duyurdu.

İlk duyurudan birkaç saat sonra havalimanı, Los Angeles İtfaiyesinin olay yerinde olduğunu ve belirgin bir gaz sızıntısının nedenini araştırdığını bildirdi.

United Airlines’ın LAX bağlantılı uçuşları soruşturma süresince başlangıç havalimanlarında bekletildi ve terminal 8 yolcuları tarama için terminal 7’ye gönderildi. Olay sırasında havada olan United uçuşları planlandığı gibi inmeye devam etti ve gecikmeli uçuşlar saat 10:00’dan sonra kalkış yapmaya başladı.

Terminal 8, United ana hat ve United Express olarak faaliyet gösteren bölgesel uçuşlara ev sahipliği yapıyor. Terminal 8’de meydana gelen olay nedeniyle United, soruşturma tamamlanana kadar operasyonlarını terminal 7’de birleştirmek zorunda kaldı.

Yaralanmalar

Los Angeles İtfaiyesine (LAFD) göre bu sabah LAX’ta dört kişi zarar gördü ve dördü de havalimanı çalışanıydı. Dört yaralıdan durumu en kötü olanın durumu ciddiyetten kritik seviyeye çıktı.

Los Angeles İtfaiyesinin raporunda dört çalışanın “bir patlama sesi duyulduğunda ve karbondioksit salınımı gerçekleştiğinde” çalışmakta oldukları belirtildi.

“LAFD Tehlikeli Maddeler uzmanları bölgeyi sofistike aletlerle yakından incelemiş ve hizmet odasında sadece eser miktarda karbondioksit kalıntısı tespit etmiştir.” – Los Angeles İtfaiye Departmanı

[via CBS News]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir