1. Anasayfa
 2. Haberler

Londra ankara kurtarma uçuşu

Londra ankara kurtarma uçuşu
0

Yurt dışında bulunan ve ülkemize gelmek isteyen vatandaşlarımız için Dış İşleri Bakanlığı kurtarma uçuşları gerçekleştiriyor. HavaSosyalMedya ailemizin bir üyesi Londra’dan kurtarma uçuşu ile ülkemize geldi, merak edilenleri sorduk. Cevapları değiştirmeden ekledik.

 

 

 

 

1)            Uçuşa ne kadar ödeme yaptınız?

Uçuşa bir kişi olarak £225 (Pound) ödedim.

2)            Uçuşa bilet nasıl aldınız? THY mi konsolosluk mu?

Londra büyükelçiliğinden bir mail aldım THY’nin gönderdiği bir kodla havalimanından biletimi aldım.

3)            Uçuş öncesi nasıl geçti?

Uçuş öncesinden 4 saat önce havalimanında olmamızı istediler kontrol bilet alma hazırlık vs uzun sürebilir dediler.

4)            Uçuş sırasında bir sorun yaşadınız mı?

Uçuş sırasında çok şükür bir sorun yaşamadık

5)            Nereye ineceğiniz ne zaman belli oldu?

Uçağa binmeden uçağın nereye iniceği belliydi(Haberlerden de öğrenmiştik) İneceğimiz şehirde nereye götürüleceğimizi otobüslere binince öğrendik.

6)            Karantina süresince odalar tek kişilik mi? Herhangi bir ödeme olacak mı?

Karantina süresince odalar tek kişilik gayet temiz yiyecek-içecek havlu ve gerekli olan her şey fazlasıyla var. Herhangi bir ödeme yapmadık.

7)            Genel hatlarıyla gözünüze çarpan şeyler neler? İyi veya kötü?

Birçok uçakta mesafeyi koruyarak mesafeli uçulduğunu duyduk ama malesef bizim geldiğimiz uçakta boş koltuk neredeyse hiç yoktu bazı insanlarda maske-eldiven yoktu. Yiyecek içecek normal şartlara göre tabii ki olamazdı ama THY gibi güzel ve büyük bir firmadan (bir tek ben değil birçok kişi bunu söyledi) sadece kraker, kek ve küçük şişe şu çok azdı saatlerce aç kaldık.

8)            Maske takmak vs ne gibi kurallar vardı?

Maske takma zorunluluğu vardı. Maskesi olmayanlara uçakta maske dağıtıldı. Bir çok kişide eldiven vardı.

9)            Eklemek istedikleriniz?

Uçak piste indiğinde havalimanı binasına girmedik pasaportlarımız uçakta toplandı ve pistte gümrük işlemleri yapıldı ve bize geri dağıtıldı. Bu işlemler, ateş ölçme işlemleri ve uçaktan sırayla 20 kişi 20 kişi indirilmesi neredeyse uçuş süresi haricinde 2 saate yakın sürdü insanlar uçakta aynı havayı solumaktan uçağın sıcaklığından en önemlisi saatlerce aç kalmaktan şikayetçiydi. Çünkü havalimanında yemek yenicek yer yoktu sadece hazır kapalı sandviçler alabiliyorduk. Uçakta neredeyse 6-7 saat geçti ve krakerle kek doyurmadı. Sonrasında da 3 saate yakın Kırşehir yolu sürdü otobüstede kek ve küçük meyve suyu dağıtıldı yine yetmedi açtık. Yurttada yemekler kahvaltılıklar çok fazla tuzlu diye tansiyon hastaları yemek yiyemedi zeytin peynir yiyemedi ama daha sonradan onlara özel yemek yapıldı ilgilenildi. Bu arada valizlerimiz piste indirilmişti herkes kendi valizini alıp otobüslere geçti. Bazı görevliler çok sert ve kabaydı insanlara bağırarak ve hakaret edercesine konuştu.

10)         Karantina sonrası kendi şehrinize nasıl gideceksiniz?

Karantina sonrasında kendi şehirlerimize nasıl gidiceğimieze dair suan için kesin net birşey bilmiyoruz. Ama bizi Kırşehir’e getiren otobüs şoförü bir kaç gün önce başka bir şehire yolcuları toplayıp şehir terminaline bırakmış belli bir ücret karşılığında. Ama tabi kendi kafalarına göre değil yine devletin söylemesiyle yapılmış bu. Yurtta da 15-20 kişinin bineceği otobüsler ayarlanıp şehir terminaline bırakılacağımız söylendi yine belli bir ücret karşılığında. Ama nekadar doğru şu an bilmiyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir