1. Anasayfa
 2. Haberler

‘Kısmi seferberlik’ ilanı sonrası zengin Ruslar özel uçaklara yöneliyor: Koltuk fiyatları 25 bin Pound’a çıktı

‘Kısmi seferberlik’ ilanı sonrası zengin Ruslar özel uçaklara yöneliyor: Koltuk fiyatları 25 bin Pound’a çıktı
0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in duyurduğu ülkede İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki ilk ‘kısmi seferberlik’ sonrası ülkeden ayrılmak isteyen zengin Rusların özel uçaklarda koltuklar için 25 bin Pound’a çıkan ödemeler yaptığı belirtildi.

The Guardian’da yer alan habere göre, Putin’in duyurduğu kısmi seferberlik sonrası ülkede sınırların kapatılmasına ilişkin planlar olduğu iddia edilirken ülkedeki bazı Rusların özel uçaklar tutarak vizesiz girilebilinen Ermenistan, Türkiye ve Azerbaycan gibi ülkelere yöneldikleri belirtildi.

Sekiz koltuklu bir özel uçağın kiralama ücretinin 80 bin Pound ile 140 bin Pound arasında değiştiği, kişi başı 20-25 bin Pound arasında bir ödeme yapıldığı belirtildi.

Kiralık uçak şirketi yöneticisi Yevgeny Bikov, “Durum şu an delice. Günde 50 talep alırken 5 bin talep alır olduk” dedi.

Kremlin’in ‘kısmi seferberlik’ açıklaması sonrası Rusya’daki erkekler arasında bir ülkeden ayrılma akımı olmuş, uçak biletlerinin fiyatları fırlamıştı. Rusya’nın sınır bölgelerinde de kilometreler süren trafik oluşmuştu.

[via T24]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir