1. Anasayfa
 2. Haberler

Katar’da Görev Alan Türk Polis Görev Gücü Törenle Yurda Geldi

Katar’da Görev Alan Türk Polis Görev Gücü Törenle Yurda Geldi
0

Katar 2022 FIFA Dünya Kupası’nda güvenlik tedbirlerine destek vermek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı bünyesindeki uzman 2 bin 242 personelin yurda dönüşü tamamlandı.

Stadyumlarda, festival alanında ve ihtiyaç duyulan diğer alanlarda turnuva öncesi ve esnasında 24 saat görev yapan personelin son birliği, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda törenle karşılandı.

Türk Polis Görev Gücünün 3 aylık görev süresince disiplinle çalıştığını vurgulayan Ünal, “2 bin 242 personel yaklaşık 3 ay boyunca Katar’da şampiyona öncesi ve esnasını kapsayan spor güvenliği, kalabalık kontrolü ve toplumsal olaylarda tecrübesini sahaya yansıtarak gece gündüz demeden 24 saat süresince Türk polisine yakışan disiplinle görevini ifa etmiştir.” dedi.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası Şampiyonası güvenlik tedbirleri kapsamında, Türkiye’den 1 genel koordinatör, 20 danışman emniyet müdürü, 2 bin çevik kuvvet/takviye hazır kuvvet personeli, 30 görev atı ve 36 görev atı idarecisi, 1 nalbant, 1 veteriner, 4 at bakıcısı, 29 çevik kuvvet köpeği ve idarecisi, 50 bomba arama köpeği ve idarecisi, 70 bomba uzmanı, 10 koordinasyon personeli ve 20 tercüman olmak üzere toplam 2 bin 242 personel görevlendirildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir