1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

Kaçak Kedi Yakalandı – Sahibi Kara Listeye Alındı

Kaçak Kedi Yakalandı – Sahibi Kara Listeye Alındı
0
 1. Kaçak Kedi Yakalandı | Sahibi Kara Listeye Alındı.

 

Türk Hava Yolları’nın #TK1843 İstanbul – Atina seferini yapacak uçağın kabininde kaçak bir kedi farkedildi.

Normalde şartlarda uçak içinde evcil hayvan taşımak için rezervasyon ve ödeme yapılması, evcil hayvanın evraklarının tam olması ve yumuşak 23*30*40cm ebatlarında bir kafeste yer alması gerekiyor.

Ancak bu kedi sahibi tarafından uçağa kaçak olarak el bagajında bindirildi. Sahibi kediyi bagajdan çıkaracakken(muhtemelen nefes alsın diye) yanlışlıkla kaçırdı ve durum farkedildi.

Yolcunun kedi için bir rezervasyon yapmadığı, bir onay almadığı, kedi için bir bilet oluşturmadığı ve kural dışı bir evcil hayvanı uçağa aldığı belirlendi.

Nasıl oldu ve uçağa kadar bu kedi gelebildi?

Liman içinde evcil hayvanın taşınmasında herhangi bir problem bulunmamaktadır. Kedinin evrak kontrolü check-in sırasında yapılır(ki yolcu kediyi burada beyan etmiyor) Güvenlik ve pasaportta evcil hayvan için bir kontrol yapılmamaktadır.

Bir diğer kontrol ise uçak içinde yapılır. Kabin ekibinin manifestosunda kedinin varlığı yer alır ve bu bilinir. Yolcu kediyi el bagajında uçağa kaçak olarak soktuğu için farkedilmesi de mümkün olmadı.

Yolcunun bu taşıma işlemini profesyonel bir iş olarak yaptığı gelen bilgiler arasında. Yolcu THY tarafından kara listeye alındı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir