1. Anasayfa
 2. Haberler

Kabin Personelini Boğazlayan Yolcu 6 Aylık Hapis Cezası Aldı

Kabin Personelini Boğazlayan Yolcu 6 Aylık Hapis Cezası Aldı
0

Malta’ya giden uçakta, doğum günü için seyahat ederken 2 kişinin üzerine yürüyen, uyarı alınca da kabin personelini boğazlayan 51 yaşındaki sarhoş Easyjet yolcusu 6 ay hapis cezası aldı

Yolcu, mahkemede uçakta sarhoş olduğunu ve dövmek suretiyle saldırı suçunu kabul etti

51 yaşındaki Colin Smith, geçen yıl 28 Mart’ta Manchester’dan yapılan uçuştan önce bir şişe viski içti.

Mahkeme, Smith’in daha sonra, emniyet kemeri işaretleri açıkken tuvaleti kullanmaya çalıştığı sırada kendisine tekrar oturmasını söyleyen uçuş görevlisi Carley Griffith’e sarhoş bir şekilde saldırdığını dinledi.

Bir hafta sonra İngiltere’de tutuklanan Smith, hostesi boğduğunu itiraf etti ve polise, bir şişe viskinin çoğunu içtikten sonra ’10 üzerinden dokuz’ sarhoş olduğunu söyledi.

Smith uçakta sarhoş olduğunu ve dövmek suretiyle saldırıda bulunduğunu itiraf etmesinin ardından altı ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yargıç Tina Landale Smith’e şunları söyledi: ‘Bu olay tatilcilerle dolu bir uçakta meydana geldi, bu da eylemlerinizin ciddiyetini artırıyor.

Sarhoşluğunuz aşırı derecedeydi, o kadar sarhoştunuz ki transa benzer bir durumda olduğunuz söyleniyordu. Yolcular tıbbi bir rahatsızlığınız olduğunu düşündüler.

‘Bu saldırı, hem personel hem de yolcular için en fazla tehlikeye neden olan aşamada meydana geldi. Bu son derece ciddi bir vakadır, olay yeri oradaki tüm yolcular ve personel için büyük bir korku yarattı.

‘Eylemleriniz ısrarlı ve sürekliydi ve sadece görevini yerine getirmeye çalışan birine karşı tamamen kabul edilemez bir davranıştı.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir