HaberlerHavalimanıİGA İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’na Ödül

Regional Air Transport Awards tarafından daha önce iki defa “Yılın Havalimanı” seçilen İGA İstanbul Havalimanı, bu kez de “Kurumsal Ödül”e layık görüldü. Son dönemde almış olduğu global ödüllerle hem Türkiye’nin hem de Türk havacılık sektörünün göğsünü kabartmaya devam eden İGA İstanbul Havalimanı, böylelikle ödüllerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Havacılık otoritelerinden görüş alınarak gerçekleştirilen oylamaya 4 binden fazla okuyucu ve havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri katılırken, kazananlar oylama sonucu belirleniyor. Yarışmanın geçmiş yıllarda da kazananları arasında Singapur Changi, Dubai, Lizbon ve Doha havalimanları bulunuyor. İGA İstanbul Havalimanı, Singapur Changi Airport’tan sonra üst üste “Yılın Havalimanı” seçilen ikinci havalimanı konumunda bulunuyor.

“Air Transport Awards” ödülleri, her yıl Hermes – Air Transport Organizasyonu, ATN (Air Transport News) ve ALA (America Latina Aeronoticias) ortaklığında düzenlenirken, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) gibi önde gelen havacılık sektörünün kuruluşları da seçici kurulda görev yapıyor.

Air Transport News için dünyada havalimanları konusunda uzman olan, seyahat konusunda görüşlerine başvurulan, yolculuk ve konaklama gibi konularda görüş bildirenler tarafından her yıl oylama gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu