1. Anasayfa
 2. İGA İstanbul Havalimanı

İstanbul Halkının En Beğendiği Havalimanı

İstanbul Halkının En Beğendiği Havalimanı
0

GfK’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği beğeni araştırmasına göre; İGA İstanbul Havalimanı’ndan uçuş yapan yolcuların yüzde 89’u aldıkları hizmetten memnun kaldıklarını belirtti.

GfK (Growth from Knowledge) tarafından yürütülen çalışmaya göre; İstanbul halkının öncelikli olarak tercih ettiği havalimanının İGA İstanbul Havalimanı olduğu belirlendi.

İlk kez 2021 yılında yapılan çalışmada, halk genelinde İGA İstanbul Havalimanı’nın beğeni oranı yüzde 84; 2022’de yüzde 83 olarak ölçülmüştü. 2023 yılındaki araştırma sonuçlarına göre; İstanbul halkının İGA İstanbul Havalimanı’nı beğeni oranı yüzde 89’a yükseldi.

Katılımcılara İGA İstanbul Havalimanı’nı beğenme sebepleri de soruldu. Buna göre; “büyük/geniş olması” en yüksek skorlu beğeni kriteri olarak tespit edildi. Ayrıca, “temiz olması”, “çalışanların yardımsever ve güler yüzlü olması”, “ferah, düzenli ve tertipli olması” beğeni sebepleri arasında üst sıralarda yer aldı.

İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Havalimanımızın tüm operasyonel süreçlerini, bilimsel çalışmalar ışığında ve araştırmalar sonucunda düzenliyor ve yönetiyoruz. Bu doğrultuda yolcularımıza sunduğumuz hizmetin her yıl daha çok beğenilmesi bizleri çok memnun ediyor. İGA İstanbul Havalimanı, yalnızca farklı kültürlere değil, farklı yaş gruplarına ve yolcuların özel ihtiyaçlarına göre tasarlanan hizmetlerini Türk misafirperverliği anlayışıyla yüzlerce farklı ülkeden milyonlarca yolcuya kusursuz şekilde sunmak için çabalıyor. Tüm dünyaya hizmet veren bir havalimanı olarak bu beğeni oranını daha da artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir