1. Anasayfa
 2. Haberler

İsrail-Türkiye Arasında Yeni Bir Havacılık Anlaşması İmzalanacak

İsrail-Türkiye Arasında Yeni Bir Havacılık Anlaşması İmzalanacak
0

İsrailli yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye ile 1951 yılından bu yana ilk kez havacılık anlaşması imzalanacak. Varılan anlaşma ile İsrailli hava yolu şirketleri Türkiye’deki bazı noktalara uçuşlar gerçekleştirecek” denildi

İsrail Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bu tür bir anlaşmanın 1951’den bu yana ilk kez yapılacağı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar denildi:

“Anlaşmanın, Türk şirketlerinin İsrail’e uçuşlarının yanı sıra İsrailli şirketlerin Türkiye’deki çeşitli noktalara uçuşlarının yeniden başlamasıyla sonuçlanması bekleniyor.”

İsrail’li şirketler geçtiğimiz yıllarda İstanbul’a uçuyordu fakat güvenlik prosedürleri nedeniyle bu uçuşlar durdurulmuştu.

İsrail hükümeti; İsrail’li havayolu şirketlerinin yurt dışı uçuşlarında uçakta silahlı güvenlik gücü bulunduruyor.

Ayrıca Tel Aviv’e yapılacak uçuşlar öncesinde havalimanlarında üçüncü bir güvenlik araması yapma haklarına sahipler. Bu güvenlik aramasını ilgili ülke değil, bizzat İsrail güvenlik güçleri yapıyor.

Türkiye, geçtiğimiz yıllarda yaşanan siyasi gelişmeler nedeniyle İsrailli şirketlerin yaptığı bu iki uygulamayı iptal etmiş. Yaşanan olaylar üzerine İsrailli şirketler İstanbul uçuşlarını durdurmuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir