1. Anasayfa
 2. Haberler

İranlı efsane futbolcu Ali Daei’nin ailesine ülkeyi terk etmesi yasaklandı

İranlı efsane futbolcu Ali Daei’nin ailesine ülkeyi terk etmesi yasaklandı
0

İran yönetimi, ülkedeki eylemlere destek veren efsanevi futbolcu Ali Daei’nin eşi ve kızının yurtdışına çıkmasını engellemek için Dubai’ye giden uçağı kalkıştan 1 saat sonra indirdi.

İran ve dünya futbol tarihinin en golcü isimlerinden teknik direktör ve iş insanı Ali Daei’nin eşi ve kızının Dubai’ye gitmek üzere bindiği uçak, Tahran’dan kalktıktan 1 saat sonra Kiş Adası’na yönlendirilerek indirildi.

AA’nın İranlı Öğrenciler Haber Ajansı’ndan (ISNA) aktardığı bilgilere göre, ülkedeki eylemlere destek verdiği için restoranı ve kuyumcu dükkanı mühürlenen ünlü futbolcu, ailesinin uçaktan indirilmesine tepki gösterdi.

Eşi ve kızının Dubai’ye gitmek için yasal yollarla Tahran’dan bindiklerini uçağın Dubai yolundan dönerek, Basra Körfezi’ndeki Kiş Adası’na indiğini aktaran Daei, eşi ve kızının Kiş’ten Tahran’a dönüşleri için gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi.

“CEVAP ALAMIYORUZ”
Ailesinin birkaç günlüğüne Dubai’ye gidip pazartesi günü dönmeyi planladığını, yurtdışına çıkış yasağı olması durumunda, polislerin önceden bunu sistemden göstermesi gerektiğini ifade eden Daei, “Kızım ve eşimi uçaktan indirdikten bir saat sonra kızınız gidebilir dediler. Kızım gitmek istediğinde ise uçağın kapılarının kapalı olduğunu, onun da gidemeyeceğini söylediler.

Gayet yasal bir şekilde pasaport kontrolünden geçip uçağa bindiler. Eşimi ve kızımı indirmek için, Dubai’den o kadar yolcuyu geri getirdiler. Madem bir sorun vardı neden tutuklamadılar. Sorun yoksa neden geri döndürdüler? Bu soruları sormalısınız. Biz cevap alamıyoruz” diye konuştu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir