Haberler

Indigo, özel durumlu küçük çocuğu uçurmadı

Hintli taşıyıcı Indigo’dan özel durumlu çocuğa engel

Havacılık düzenleyicisi DGCA Cumartesi günü yaptığı açıklamada, 7 Mayıs’ta Ranchi havalimanında özel engelli bir çocuğa uçağun binmesini reddettiği için IndiGo havayolu şirketine 5 lakh Rs (6435 $) para cezası verdiğini söyledi.

IndiGo 9 Mayıs’ta, çocuğun gözle görünür bir şekilde panik içinde olduğu için Ranchi-Hyderabad uçuşuna binmesine izin vermediğini söyledi. Çocuğun uçağa binmesi yasaklandığı için kendisine eşlik eden ailesi de uçağa binmeme kararı aldı.

DGCA – SHGM 9 Mayıs’ta olayı araştırmak için üç kişilik bir ekip kurmuştu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden (DGCA) yapılan açıklamada, “İndigo yer personelinin özel çocuğa müdahalesinin yetersiz olduğu ve durumu daha da kötüleştirdiği gözlemlendi” denildi. Daha şefkatli bir yol izlenmesinin sinirleri yumuşatacağı, çocuğu sakinleştireceği ve yolcuların uçağa binmelerine engel olan aşırı adım ihtiyacını ortadan kaldırabileceği belirtildi.

Havayolunun personeli duruma ayak uyduramadı ve bu süreçte Sivil Havacılık Gereksinimlerinin yönetmeliklerinin ve işleyişine uyma konusunda kusurlar işlediklerini kaydetti.

Bunun üzerine SHGM’deki yetkili makam, belirtilen ilgili Uçak Kuralları hükümleri uyarınca havayoluna 5 lakhs Rs ceza verilmesine karar verildiğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu