1. Anasayfa
 2. Haberler

“İlla Birine Bir Şey mi Olmalı?!

“İlla Birine Bir Şey mi Olmalı?!
0

Pazartesi günü İstanbul Havalimanı’nda Gözen Security personelini elektrik çarpmış ve çalışan hastaneye kaldırılmıştı. Personel bugün taburcu oldu. Gözen şirketinden kaynaklı durum ihmaller zincirini ortaya koyuyor. THY YK Başkanı Ahmet Bolat da konuyu gündemine aldı.

Neler yaşandı?
İstanbul Havalimanı’nda dış hat uçuşları pasaport ve veri kontrolü işlemlerini yürüten Gözen Security şirketinin personelini Pazartesi sabah saatlerinde elektrik çarptı. Türk Hava Yolları’nın TK3 İstanbul – New York yolcularının işlemlerini yapan personel; Gözen Güvenlik şirketine ait banko/cihazında yaşanan elektrik kaçağı sebebiyle iş kazası geçirdi. Personel, yolcunun pasaport işlemlerini yaptığı sırada patlama sesi duyuldu ve kıvılcım çıktı. Bu sırada personel sol ayağından elektrik akımına kapıldı. Her ne kadar kendini geri çeksede personel sonrasında fenalaştı.
Fenalaşan personel için ilgili vardiyanın amiri olay yerine sağlık ekipleri çağırmak yerine personeli yürüyerek limanda yer alan sağlık merkezine gönderdi. Uzakta yer alan sağlık merkezine personel yürüyerek ulaştı. Havalimanı sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası personel hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı.

Aldığımız bilgilere ve iddialara göre Gözen Güvenlik şirketine ait bankolar ve kabloları sorunlu ve eski ve bu elektrik çarpması ilk defa yaşanan bir durum değil.

Bu olayı duyduğumuzda çok üzüldük ve soruyoruz; daha önce yaşanmış benzer durumlar da göz önüne alındığında çözüm üretilmesi için illa birine bir şey olması mı gerekiyor?!

Aldığımız bilgilere göre Türk Hava Yolları YK Başkanı Ahmet Bolat da konudan haberdar ve olayı takip ediyor.

Yaralanan arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir