1. Anasayfa
 2. Haberler

İGA Yabancı Basında Gündem Oldu

İGA Yabancı Basında Gündem Oldu
0

Dünyada Covid-19 pandemisiyle başlayan havacılık sektöründeki ağır kriz, pandemi sonrasında da devam ediyor. ABD ve Avrupa’da pandemi sonrası başgösteren istihdam sorunları, havacılık hizmetlerinde önemli aksamalarla, ulaşımı felce sokan kesintilerle ortaya çıkıyor. Dünyada yaşanan bu olumsuzluklara rağmen Türkiye’de ise hem trafik rakamları yükseliyor hem de Avrupa ve ABD’dekine benzer aksamalar görünmüyor. Bu durum, yabancı medya organlarında özellikle İstanbul Havalimanı ve Türk Hava Yolları’nın örnek gösterilerek, övgüyle söz edildikleri haberlerle yer alıyor.

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu da bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Fransa ve Japonya basınından haberleri örnek gösterdi:

Japonya merkezli Nikkei Marketing Journal’da; Türk havacılık sektörü istihdam koruması sayesinde yüksekten uçmaya devam ediyor. Aynı anda sayısız uçağın iniş ve kalkış yaptığı @igairport’da terminaldeki kalabalığa rağmen karmaşadan eser yok.

Fransa’nın Finans Gazetesi @LesEchos @TurkishAirlines için; THY, Avrupa semalarındaki krizden galip olarak çıktı. THY bayrak taşıyıcılar arasında oldu. THY kargo geliri 2019’dan bu yana iki katından daha fazla arttı. THY @igairport’un artan kapasitesinden faydalanıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir