1. Anasayfa
 2. İGA İstanbul Havalimanı

İGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Zirve’den 3 Ödülle Döndü

İGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Zirve’den 3 Ödülle Döndü
0

İGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından düzenlenen ve havacılık sektörünün en prestijli ödülleri arasında görülen Havalimanı Hizmet Kalitesi – Airport Service Quality (ASQ) ödüllerinde, “40 milyon yolcu üstü kategorisinde Avrupa’nın En İyi Havalimanı,” “Avrupa’nın En Keyifli Havalimanı ” ve “Avrupa’nın En Temiz Havalimanı” unvanlarına layık görüldü.

İGA İstanbul Havalimanı, 4-7 Eylül 2023 tarihlerinde Güney Kore’nin Incheon şehrinde düzenlenen Uluslararası Havalimanları Konseyi Müşteri Deneyimi Global Zirvesi – ACICustomer Experience Global Summit kapsamındaki ödül töreninde, üç farklı kategorideki ödüllerin sahibi oldu. 

ACI tarafından yürütülen Havalimanı Hizmet Kalitesi – AirportService Quality ASQ programı çerçevesinde verilen ödüllerde, İGA İstanbul Havalimanı, “40 milyon yolcu üstü kategorisinde Avrupa’nın En İyi Havalimanı,” “Avrupa’nın En KeyifliHavalimanı” ve “Avrupa’nın En Temiz Havalimanı” seçildi.Ödüller, düzenlenen törende İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu’ya takdim edildi.

İGA İstanbul Havalimanı ayrıca Uluslararası Havalimanları Konseyi – Müşteri Deneyimi Akreditasyonu kapsamında 12 ayda 3. Seviye’ye ulaştı.

Zirve kapsamında düzenlenen “Müşteri Odaklı Kültürü Yerleştirmek İçin Gereken Liderlik” başlıklı panelde konuşmacı olan İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu,müşteri memnuniyeti için bir havalimanındaki en önemli etkenin ne olduğu sorusuna “Kapasite” cevabını verdi. 

Kapasite yeterliliğinin, yolcuların memnuniyeti için en önemli etkenlerden birinin olduğunun altını çizen Samsunlu, İGA İstanbul Havalimanı’nın bu konudaki avantajının yanı sıra; perakende karması, dinlenme alanları, yeme-içme çeşitliliği, havalimanı müzesi ve sergi alanları gibi kültür, sanat ve eğlence olanakları sayesinde yolcu memnuniyetinde daha da öne çıktığını belirtti.

Samsunlu, “Hedefimiz; 12 ay içerisinde 3’üncü seviyeye yükseldiğimiz Müşteri Deneyimi Akreditasyonu’nda zirveye, yani 5’inci seviyeye en kısa sürede ulaşmak. Paydaşları olan ve küresel aktarma merkezi vasıflı havalimanlarında bunu başarmak hayli zor olabilir; ancak başarabileceğimize inancım tam. Hedefimize doğru ve emin adımlarla yürümek için İGA olarak, bayrak taşıyıcı hava yolu şirketimiz THY, DHMİ ve tüm paydaşlarımızla birlikte hareket etmeliyiz. Müşteri deneyimi açısından zirveyi hedeflerken; asıl motivasyonumuz ise yolcularımıza kendilerini ‘değerli’ hissettirmek” ifadelerine yer verdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir