1. Anasayfa
 2. Haberler

İGA Çalışanları Skywalkers Etkinliğinde Buluştu

İGA Çalışanları Skywalkers Etkinliğinde Buluştu
0

İGA İstanbul Havalimanı, binlerce çalışanını ağırladığı geleneksel Skywalkers etkinliğinin beşincisini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Konserler, sahne performansları ve birbirinden eğlenceli yarışmaların iki gün boyunca devam ettiği etkinlikte İGA İstanbul Havalimanı yöneticileri ve çalışanları bir araya geldi.

Skywalkers 2024 açılış konuşmasını yapan CEO Selahattin Bilgen, İstanbul’un ve Türkiye’nin dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunmayı millî bir sorumluluk olarak sahiplendiklerini belirtti ve bu yolda kazanılan başarıda İGA İstanbul Havalimanı çalışanlarının emeği, gayreti, kararlılığı olduğunu vurgulayarak İGA Ailesi’ne teşekkür etti.

Bilgen sözlerini şöyle sürdürdü: “2023 yılında, dünyanın en fazla turist ağırlayan 4. ülkesi olduk. Ülkemize hava yolu ile giriş yapan yabancıların yüzde 71,78’i İGA İstanbul Havalimanı’nı kullandı. 2024 yılına da son derece iddialı başladık; ilk dört ay içinde İstanbul’a hava yoluyla gelen toplam yabancı ziyaretçi sayısı içinde İstanbul Havalimanı’nın payı yüzde 72,86. Ağırladığımız yolcu sayısından uçuş sayısına ve hizmet verdiğimiz hava yollarına kadar her yıl kapasitemizi, ulaştığımız insan, ülke ve destinasyon sayısını artırıyoruz. Her geçen gün artan büyüme rakamlarımız en büyük övünç kaynaklarımızdan biri.”

İGA İstanbul Havalimanı’nda 10. yılını dolduran 38 çalışana ‘kıdem ödülleri’ni de takdim eden Selahattin Bilgen, İGA İstanbul Havalimanı’nın sadece bir havalimanı değil; değerleri, vizyonu ve misyonuyla bir yaşam merkezi olduğunun altını çizdi. İGA ailesinin gücünün ve dayanıklılığının, çalışanların katkısıyla şekillendiğini belirten İGA İstanbul Havalimanı CEO’su konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“2023 yılında ve 2024’ün ilk yarısında sayısız başarıya hep birlikte imza attık. Gelecekte de aynı heyecan ve istekle çalışarak, birbirimize destek olarak kurumumuzu ileriye taşımak için daha da güçlü şekilde hareket edebilmeyi umuyorum. Unutmayalım ki ulaşmamız gereken daha çok hedefimiz var. Bu yolda hep beraber önümüzdeki zorlukları gayretle aşarak, yepyeni dönüm noktalarına ulaşacağız.”

4-6 Haziran günlerinde İGA İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen 5. Skywalkers’da ünlü müzik grupları Manga, Pandami Music, Barabar sahne aldı. DJ performanslarıyla da renklenen etkinlikte sürpriz ödüllerin verildiği yarışmalar ve oyunların yanı sıra sokak lezzetleri yer aldı.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 3
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir