1. Anasayfa
 2. Haberler

IFTE 2023, Havayolları ve Havacılık Kurumlarını Gençlerle Bir Araya Getiriyor

IFTE 2023, Havayolları ve Havacılık Kurumlarını Gençlerle Bir Araya Getiriyor
0

Havacılık eğitim sektörü, Alfa Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık eğitim fuarı IFTE 2023’te bir araya geliyor. Bu yıl ilk kez Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek olan fuara, havayolu şirketlerinin yanı sıra yerli ve yabancı uçuş eğitim kurumları katılıyor.

Havacılık eğitim sektörünü bir araya getiren IFTE, 2-4 Haziran tarihleri arasında Türk sivil havacılığına uzun yıllar hizmet eden ikonik İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Havacılık sektörünün büyümesine paralel olarak sayıları hızla artan havacılık eğitim kurumlarını bir araya getiren ve katılımcılara iyi bir kariyer planlaması için yol gösteren IFTE 2023, bu yıl da yerli ve yabancı birçok kurum ve kuruluşu, gençlerle buluşturacak.

Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Sunexpres gibi havayolu şirketlerinin insan kaynakları ve eğitim departmanlarının hazır bulunacağı organizasyonda, kariyer planı yapacak gençler, doğru ve güvenilir kaynaklardan bilgi alma şansına sahip olacaklar.
Uçuş eğitim organizasyonları (ATO), havacılık akademisi kurumları, havacılık eğitimi veren üniversiteler ve liseler, yedek parça tedarikçileri, simülatör ve uçak üreticileri, uçak bakım onarım şirketleri, yabancı dil kursu eğitimi veren kuruluşlar, SHGM’den yetkili özel hastaneler ile çeşitli alanlarda faaliyet gösteren hizmet sağlayıcıları IFTE 2023’te yerlerini alacak.

Erah Havacılık Okulu’nun Altın, Fenix Uçuş Okulu’nun Gümüş ve Atlantik Uçuş Okulu’nun bronz sponsorluğunda düzenlenecek olan IFTE 2023’e, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü başta olmak üzere İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, TAV Havalimanları Holding, Sabiha Gökçen Havalimanı İşletmecisi İSG, Corendon Airlines, Genel Havacılık AŞ. ve Zafer Air katkı sunmaktadır.

İlk kez 2013 yılında düzenlenen ve ALFA Fuarcılık tarafından organize edilen IFTE, bugüne kadar çok sayıda yerli ve yabancı katılımcı ile birlikte binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Bu yıl ilk kez Türk sivil havacılığına uzun yıllar hizmet eden Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde düzenlenecek olan IFTE 2023’e, Türkiye’den ve yurt dışından 100’e yakın katılımcı yer almaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir