1. Anasayfa
 2. Haberler

Hong Kong’dan 500 bin hediye uçak bileti

Hong Kong’dan 500 bin hediye uçak bileti
0

Hong Kong, Perşembe günü açıklanan küresel bir tanıtım kampanyasının bir parçası olarak, ziyaretçileri getirmek için 500.000 uçak bileti dağıtacak.

Şehir yöneticisi John Lee, Hello Hong Kong kampanyasının lansmanında verdiği brifingde bu hediyeyi duyurdu ve bunun “muhtemelen dünyanın en büyük karşılama hediyesi” olduğunu söyledi. Lee, İngilizce, Mandarin ve Kanton dillerinde yaptığı konuşmada Rugby Sevens ve şehir maratonu da dahil olmak üzere yaklaşan bir dizi etkinliğe vurgu yaptı.

Hükümet, pandemi sonrası küresel imajını onarmaya çalışıyor.

Şehrin Havalimanı İdaresi İcra Kurulu Başkanı Fred Lam brifingde yaptığı açıklamada biletlerin Cathay Pacific Airways Ltd. ve onun ekonomik taşıyıcısı HK Express’in yanı sıra Hong Kong Airlines International Holdings Ltd. aracılığıyla dağıtılacağını söyledi. Çekilişin Mart ayı başında başlayacağını ve altı ay süreceğini belirten Lam, bilet kazanmanın piyango sistemi ve bir alana bir bedava gibi farklı yolları olacağını da sözlerine ekledi.

Bilet hediyesinin havayolu şirketleri üzerinde baskı yaratabileceği belirtiliyor. Cathay Pacific’in uçuş kapasitesi geçen yılın sonunda Covid öncesi seviyesinin %32’si kadardı. Hong Kong, Covid öncesinde Asya’nın en yoğun uluslararası havalimanıydı.

Lam, şehrin ayrıca yaz aylarında Hong Kong sakinlerine 80.000 ve Büyük Körfez Bölgesi sakinlerine de 80.000 uçak bileti dağıtacağını söyledi.

Ülkenin geri kalanından gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için çalışmalar devam ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir