1. Anasayfa
 2. Haberler

Hollanda’da çevreciler Amsterdam Schiphol Havalimanı’nı protesto etti

Hollanda’da çevreciler Amsterdam Schiphol Havalimanı’nı protesto etti
0

Çevrecilerden Hollanda’da havalimanı protestosu. Çevreci grup ‘Extinction Rebellion’un düzenlediği protestoya katılan göstericiler, Amsterdam Schiphol Havalimanı önünde bir araya gelerek yeni yapılması planlanan terminal bölgesine doğru yürüdü.

Hollanda Parlamentosu milletvekillerinin de katıldığı gösteride yapılan konuşmalarda uçakların karbon ayak izi salınımının yüksekliğine işaret edildi. Konuşmacılar, Amsterdam Schiphol Havalimanı ve Hollanda Kraliyet Havayolları KLM’ye ‘daha az sefer düzenlemeleri ve çevreye daha duyarlı olmaları’ çağrısında bulundu.

Göstericiler, ‘Uçuşları azalt, tren kullan’, ‘Gezegenimizden nasıl geçersiniz?’, ‘İklim adaleti’, ‘Çevre katliamını durdurun’ ve ‘Siyasi iklimi değiştir’ yazılı pankartlar taşıdı.

‘Biz ne istiyoruz? İklim adaleti istiyoruz’ şeklindeki sloganların yanı sıra kapitalizm karşıtı sloganlar da atıldı. Gösteri, Amsterdam Schiphol Havalimanı’nın gelen yolcu katından geçerek yeni yapılması planlanan terminal bölgesine doğru yapılan yürüyüşün ardından sona erdi.

[via Yeniçağ]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir