1. Anasayfa
 2. Haberler

Helikopterler LHD ANADOLU gemisine konuşlandı

Helikopterler LHD ANADOLU gemisine konuşlandı
0

Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, aralık ayında hizmete girmesi planlanan çok maksatlı amfibi gemisi LHD Anadolu’ya ilk inişini gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, inşasına 17 Nisan 2016’da başlanan ve aralık ayında hizmete girmesi planlanan çok maksatlı amfibi gemisi LHD Anadolu’ya ilişkin yeni gelişmeleri paylaştı.

Deniz Kuvvetlerine ait AH-1W Super Cobra ve SH-70 Sea Hawk helikopterleri, LHD Anadolu’ya ilk inişi gerçekleştirerek konuşlanmayı tamamladı.

 

Helikopterler LHD ANADOLU gemisine konuşlandı

 

Bakanlığın, “Milletimizi gururlandıracak fotoğraflar” ifadesini kullandığı paylaşımda, gemide görev yapacak olan hava vasıtalarına emniyetli uçuşlar ve başarılı görevler dileğinde bulunuldu.

Altay tankı da TCG Anadolu’ya çıkmıştı

Türkiye’nin amiral gemisi olmaya hazırlanan TCG Anadolu’nun tank operasyonu testleri de geçtiğimiz ay Altay tankı prototipi ile yapılmıştı.

Mekanize Çıkarma Aracı LCM ile askeri tersaneden alınan Altay tankı önce Anadolu gemisine yüklenmiş, ardından yine LCM’ye alınarak sahile çıkarma operasyonu gerçekleştirilmişti.

Tamamlanan bu test ile projede önemli bir aşama daha geçildi.

[via TRT Haber]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir