1. Anasayfa
 2. Haberler

Havalimanı işgalinin ardından, Münih’te iklim protestoları yasaklandı

Havalimanı işgalinin ardından, Münih’te iklim protestoları yasaklandı
0

Yerel medyaya göre, bazı aktivistlerin kendilerini Almanya’nın üçüncü büyük kentinin havalimanı taksi yoluna kendilerini yapıştırarak uçuşları aksatmasından bir gün sonra, Münih yönetimi Cuma günü yaptığı açıklamada, en az bir ay boyunca önemli yolları ve diğer alanları kapatmayı amaçlayan iklimle ilgili tüm toplantıları yasaklayacağını söyledi.

Şehirden yapılan açıklamada, 10 Aralık’tan en az 8 Ocak’a kadar sürecek genel emrin amacının “şehir bölgesindeki acil durum ve kurtarma araçları için ana güzergahların her zaman açık tutulmasını sağlamak ve acil durum seyahatlerindeki gecikmeler nedeniyle ortaya çıkabilecek olası zararları önlemek” olduğu belirtildi.

İklim aktivistleri, ucuz hava yolculuğuna karşı protestolarını Perşembe günü, aralarında Münih’in de bulunduğu Almanya’nın en büyük iki havalimanına taşıdı.

Last Generation çevre grubundan aktivistler, yaptıkları açıklamada hükümeti hava yolculuğunu sübvanse etmeyi bırakmaya ve bunun yerine ucuz tren yolculuğu tekliflerini genişletmeye çağırdı.

[via Reuters]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir