1. Anasayfa
 2. Corendon Airlines

#Güncelleme / Corendon Uçağının İnişte Tekeri Patladı

#Güncelleme / Corendon Uçağının İnişte Tekeri Patladı
0

#Güncelleme / Corendon Uçağının İnişte Tekeri Patladı

Alanya Gazipaşa Havalimanı bu süre boyunca uçuşlara kapalı olacak.

Corendon Havayolları’nın 9H-TJF tescilli Boeing 737 uçağının #XC1031 Köln – Alanya Gazipaşa inişinde ön tekeri patlamış uçak ön dikme üzerine inmişti. Yolcular tahliye edildi. Herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Pistte oluşan hasar için kontroller yapılacak. Uçağın pistten çekilmesi için çalışmalar planlanıyor. Limanın ne kadar süre kapalı kalacağı belli değil.

THY uçağı da limanda. Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda bir pist bulunuyor. Gazipaşa’da kalkış için yolcu alımını tamamlayan Türk Hava Yolları’nın #TK2593 Gazipaşa – İstanbul uçuşu beklemedeydi az evvel uçuş iptal edildi.
Ayrıca Gazipaşa’ya doğru gelen bir başka Corendon seferi #CD431 Amsterdam – Gazipaşa ve Pobeda’nın #DP835 Moskova – Gazipaşa uçuşları da az evvel belirtliğimiz gibi divert ediyorlar. Divertler Antalya’ya olacak.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“09/05/2024 tarihi saat 11.00 dolaylarında Corendon Airlines’e ait Köln – Gazipaşa uçuşunu gerçekleştiren B738 tipindeki uçağın, piste inişini müteakip lastiği patlamış, ön dikmesi hasar almıştır. Pistte kalan uçaktaki 184 yolcu 6 mürettebattan oluşan toplam 190 kişinin tahliyesi tamamlanmıştır. Yolcularda hiçbir yaralanma meydana gelmemiştir.

İlk belirlemelere göre piste hasar yoktur. Pist notamlı olup beklenen uçuşlar Antalya’ya divert ettirilecektir. Teknik ekibin incelemesini müteakip uçağın pistten çekilme işlemi yapılacaktır.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir