1. Anasayfa
 2. Haberler

Filibe Havalimanı’ndan İstanbul’a haftada 2 uçuş: Pegasus

Filibe Havalimanı’ndan İstanbul’a haftada 2 uçuş: Pegasus
0

BTA’nın haberine göre, Filibe Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Doychin Angelov, havalimanı icra müdürü Krasimir Peshev ve Pegasus temsilcileri ile toplantı yaptı.

Doychin Angelov’a göre sözleşme imzalanmak üzere ve ilk uçuşun 21 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bilet fiyatının da cazip olduğunu ve tek yönde tahmini değerinin 70 Avro olduğunu sözlerine ekliyor.

“Kısa bir süre içinde Filibe-İstanbul düzenli havayolu seferlerinin başlatılması konusunda anlaşmaya vardığımız için son derece mutluyuz. Bu sayede dünyanın farklı yerlerinden turistlerin Filibe’ye daha kolay gelebilmelerinin ve Bulgarların da Filibe’den İstanbul havalimanına aktarma yaparak yüzlerce noktaya sorunsuz uçabilmelerinin kapısı açılıyor” dedi.

Bu, Filibe Havalimanı’nın tarihinde Türkiye’ye açılan ilk hat. Filibe’yi Bursa ve Antalya’ya bağlayacak ikinci bir hat için başka bir havayolu şirketiyle görüşmeler tamamlanma aşamasında ve önümüzdeki yılın başında da ne zaman faaliyete geçebileceği netleşecek.

Her havayolu gibi bu havayolu da Filibe Havalimanı Geliştirme Fonu tarafından desteklenmeyi bekliyor. Söz verilen destek, Filibe’ye düzenli bir havayolu seferinin başlatılmasını mümkün kılmak için kilit öneme sahipti. Filibe ve İstanbul belediye başkanları Zdravko Dimitrov ve Ekrem İmamoğlu’nun buluşması da müzakerelerin olumlu yönde gelişmesine ivme kazandırdı. Angelov, havayoluyla ilgili tüm eylem ve toplantıların arkasında Filibe Havalimanı’nın, Bulgaristan’ın Türkiye Büyükelçisi Angel Cholakov’un olağanüstü desteğini aldığını da sözlerine ekledi.

Bu ay Filibe Havalimanı kış programına yeni charter uçuşlarla başlıyor. Antalya ve İzmir’den Filibe’ye yapılacak uçuşlar SunExpress tarafından gerçekleştirilecek. Charter uçuşları toplam 8 adet olup Şubat ayı başına kadar gerçekleştirilecektir. İkinci program ise Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinden 20 Aralık’ta başlayacak. Uçuşların sayısı 17 olup 26 Mart’a kadar devam edecek ve Jet2 havayolu tarafından gerçekleştirilecek.

Halihazırda Filibe Havalimanı’ndan Londra’nın Luton ve Stansted havalimanlarına, Almanya’nın Dortmund ve Memmingen havalimanlarına ve Dublin’e düzenli uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir