1. Anasayfa
 2. Hava Yolları

FENIX Uçuş Okulundan Açıklamalar ve Edindiğimiz Yeni Bilgiler

FENIX Uçuş Okulundan Açıklamalar ve Edindiğimiz Yeni Bilgiler
0

Fenix: “20 Kasım 2023 tarihi itibari ile Okulumuz çift motor eğitimlerini işletmesinde bulunan iki adet çift motor uçağı ile vermekte iken yaşanan arızalar nedeniyle yalnızca çift motor eğitimlerimiz bakim nedeniyle durmuştur. Çift motor uçakların yedek parça tedariki, ekipman ihtiyacı konusunda dışa bağımlılık durumu hepimizin malumudur. Bu durum nedeniyle ilgili çift motor egitimindeki öğrencilerimizin 90 gündür (3 ay) çift motor eğitimleri yapilamamaktadir. İki çift motorlu uçak ile operasyonun sürdürülmesi riskini yönetmek adına bünyemize kattığımız üçuncü çift motor uçağımızın uçulabilirlik işlemleri SHGM ile uyumlu bir şekilde tamamlanmak üzeredir. Önemle belirtmek isteriz ki, En kısa zamanda öğrencilerimizin eğitimleri tamamlanacaktır. Uçakların SHGM nedeniyle uçurulamadığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Çift motor ucaklarin bekleme süreci maalesef uçak fabrikasının tepki sürecinin yavaşlığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca belirtmek isteriz ki; diğer tüm ucuslarimiz devam etmektedir. Son 3 ayda Fenix 1633 saat tek motor ucus egitimi yapmistir.
FENIX kurulduğu günden bugüne kadar olduğu gibi vermiş olduğu tüm taahhütlerini yerine getirmeye devam edecektir. FENIX yaşanan gecikme nedeniyle ilgili tüm öğrencilerimiz ile iletişim halindedir ve en makul şekilde mağduriyetleri giderilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Öğrencilerin tarafındaysa;
Durumu tekrardan gözden geçirdiğimizde; Fenix uçuş okulu da çift motor uçuşlarının yapılmadığını kabul etmiş ve haberimizi doğrulamıştır. Uçağın 92 gündür bakımda olması da öğrencileri maddi ve manevi olarak mağdur etmektedir, hedeflerinden alıkoymaktadır. Öğrenciler okulla her iletişime geçtiğinde “haftaya, on güne” denilerek oyalandıklarını ve kendilerine sorunun SHGM kaynaklı olduğunun söylendiğini iddia etmektedir. Öğrenciler sorunun bir an evvel çözülmemesi durumunda da yasal yollarla haklarını arayacaklarını dile getiriyor. Fenix uçuş okulu öğrencileri tek beklediklerinin taraflarına yapılacak profesyonelce ve gerçekçi bir açıklama ve çözüm odaklı bir aksiyon alınması olduğunu belirtmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir