1. Anasayfa
 2. İGA İstanbul Havalimanı

FedEx’ten, İGA İstanbul Havalimanı’nda Yeni Tesis

FedEx’ten, İGA İstanbul Havalimanı’nda Yeni Tesis
0

FedEx’ten, İGA İstanbul Havalimanı’nda Yeni Tesis | Avrupa, Asya ve Afrika’yı Bağlayacak

İGA İstanbul Havalimanı ile FedEx Express Avrupa arasında yeni küresel hava taşımacılık tesisinin inşası için anlaşma imzalandı.

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu: “Havalimanı’mız yalnızca yolcular değil, kargo ve lojistik sektörü için de stratejik bir aktarma merkezi. Bu yeni tesis; İGA İstanbul Havalimanı’nın itibarı ile birlikte küresel bir merkez olma kararlılığını da pekiştirecek.”

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İGA İstanbul Havalimanı, FedEx Corp. bünyesindeki ‘dünyanın en büyük ekspres taşımacılık şirketi’ FedEx Express Avrupa’nın yeni ‘küresel hava taşımacılık tesisi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Asya ve Afrika arasındaki bağlantıyı sağlayan bir stratejik ulaşım ve nakliyat merkezi olan İGA İstanbul Havalimanı’ndaki yeni tesisi sayesinde FedEx Express Avrupa; üç kıtadaki operasyonlarını birbirine bağlayacağını açıkladı.

Gelişmiş altyapısı, erişilebilirliği, teknolojik olanakları ve konumu aracılığıyla, yolcu, kargo ve lojistik trafiğinde küresel bir merkez hâline gelen İGA İstanbul Havalimanı ile FedEx Express Avrupa arasında imzalanan anlaşmaya göre, küresel hava taşımacılık tesisinin 2024 yılının Kasım ayında tamamlanması hedefleniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir