1. Anasayfa
 2. Haberler

FAA olası yeni kesintileri önlemek için ABD uçuş sistemine koruma önlemleri ekledi

FAA olası yeni kesintileri önlemek için ABD uçuş sistemine koruma önlemleri ekledi
0

Federal Havacılık İdaresi milletvekillerine yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin gelecekte bu tür arızaları önlemek amacıyla bu ayın başlarında binlerce kesintiye yol açan havacılık bildirim sistemine yeni korumalar eklediğini söyledi.

FAA, Temsilciler Meclisi milletvekillerine Cuma günü gönderdiği ve Pazartesi günü Ulaştırma ve Altyapı Komitesi tarafından yayınlanan bir mektupta, bir yüklenicinin yazılım sisteminin bakımını yaptığı her zaman yanında federal bir yöneticinin hazır bulunması gerektiğini ve verilerde yapılan herhangi bir değişikliğin bir saat boyunca yedekleme sistemlerine eklenmeyeceğini söyledi.

FAA mektupta “Bu eylem veri hatalarının yedek veri tabanına anında ulaşmasını engelleyecektir” dedi.

FAA’dan yapılan açıklamaya göre, 11 Ocak’ta kimliği belirsiz bir federal yüklenici çalışanının yanlışlıkla bir veri dosyasını silmesinin ardından NOTAM sistemi çökerek binlerce uçuşun gecikmesine ve iptal edilmesine neden oldu. Pilotların kalkıştan önce en son güvenlik bildirimlerini kontrol etmeleri gerektiğinden, yönetim tüm kalkışları 90 dakikadan fazla durdurmak zorunda kaldı.

FAA geçen hafta milletvekillerine yaptığı açıklamada, Spatial Front Inc. adlı yüklenici firmanın çalışanlarının sistem üzerinde çalışmalarının yasaklandığını söyledi.

Mektup daha önce Reuters tarafından bildirilmişti.

[via Gulfnews]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir