1. Anasayfa
 2. Haberler

F-16’lar için anlaşma sağlandı – Polonya

F-16’lar için anlaşma sağlandı – Polonya
0

Ülkenin kuzeyindeki Bydgoszcz şehrinde bir uçak fabrikasını ziyaret eden Morawiecki, burada yaptığı açıklamada, savunma sanayisinin önemine değindi.

Morawiecki, ülkesinin savunma alanında attığı adımları hatırlatarak, “Çok basit bir seçeneğimiz var: Ya Rus egemenliğine kurban gideceğiz ve yeniden Rusya tarafından köleleştirileceğiz ya da ABD, İngiltere ve diğer NATO ülkeleri gibi en yakın müttefiklerimizle savunma potansiyelimizi hızla inşa edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Modern silahların askeri insan gücündeki eksiklikleri kapatabildiğine dikkati çeken Morawiecki, Rusya-Ukrayna savaşının bunu gösterdiğini belirtti.

Mateusz Morawiecki, Polonya’nın, ABD, Güney Kore, İngiltere ve diğer NATO müttefiklerinden yeni silahlar satın aldığını sözlerine ekledi.

F-16’LAR İÇİN ANLAŞMA SAĞLANDI


ABD ile Polonya arasında F-16’ların modernizasyonları hakkında anlaşma sağlandı. Konu hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan Morawiecki, “Amerikan Hava Kuvvetleri ile birlikte Hava Kuvvetlerimizin de temelini oluşturan F-16’ların bakım ve onarımlarına yönelik bir platform inşa ettik. Havacılık tesislerimiz, F16’ya hizmet verecek dünyadaki sayılı tesislerden biri olacak.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir