1. Anasayfa
 2. HSM

Esrarengiz MH370’in parçasını, çamaşır tahtası olarak kullandı


0

Madagaskar’daki Antsiraka Yarımadası Güney Plajı’nda yerel bir balıkçı olan Tataly, kazadan 3 yıl sonra denizden gelen bir parçayı çamaşır tahtası olarak kullanmaya başladı. Enkaz avcısı Blaiba Gibson durumu, ailenin parçayı bir süre sonra bahçeye bırakması ile farketti

Blaine Gibson, “Ben söyleyene ve o gün alana kadar çiftin bunun bir uçağa ait olduğuna dair hiçbir fikri yoktu. Nereden geldiğini düşündüğünü sorduk ve denizden geldiğini söylediler.”

Enkazı taşıyan Tataly’nin eşi ilk başta onu ne kadar süreyle çamaşırlar için kullanmış. Ancak daha sonra aşağıda görüldüğü gibi bahçeye koymuşlar ve unutmuşlar.


Gibson, “Tataly özür diledi ve bunun bir uçağa ait olduğunu bilmediğini söyledi,” dedi.

“Ona teşekkür ettim ve bunun ailelerin cevap bulmasına yardımcı olacağını söyledim. Para istemedi ama ben ısrar ettim ve yine de ona biraz para verdim.” diye ekledi.

Enkaz parçası bulunduğunda üzerinde midyeler vardı ve aynı sahilde toplam dört adet MH370 enkazı bulundu. Enkazın yeri Batı Avustralya Üniversitesi UWA modeli tarafından tahmin edilmişti.

Richard Godfrey ve Blaine Gibson tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni bir rapora konu olan parça, “muhtemelen sol ana iniş takımında “trunnion door” kalıntısıdır” ve MH370’e ait olduğu neredeyse kesin.”

trunnion door - 1
trunnion door – 1
trunnion door – 2

 

[via Mirror co uk]

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir