1. Anasayfa
 2. Emirates

Emirates Yeni Kabin Ekibini Metaverse’de Eğitecek

Emirates Yeni Kabin Ekibini Metaverse’de Eğitecek
0

Dubai merkezli Emirates Havayolları, yaklaşık 4.000 kabin ekibi üyesinden oluşan bir sonraki grubunu Metaverse’de eğitmeye hazırlanıyor. Hareket, meta veri deposuna bazı yüz yüze eğitim seansları alarak baskıyı hafifletebilir.

Geçen hafta Dubai Metaverse Assembly’de konuşan Emirates’in COO’su (COO) Adel Ahmed Al Redha, A350 ticari uçağı Humboldt’un, ABD’de yapılandırıldığını açıkladı. Metaverse ve sanal gerçeklik, uçağa girmeyi ve her ayrıntıyı analiz etmeyi simüle etmek için kullanılacaktı.

Adel Ahmed Al Redha konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Metaverse, sanal gerçeklik kullandık ve uçağa girdik. İster mutfakta ister koltuklarda olsun, uçaktaki her ayrıntıya, her boşluğa baktık. Bir uçak yapılandırdık ve bugün orada gördüğümüz şey tam olarak 2024’te göreceğimiz şey.

Bununla birlikte, kursiyerlerin uçak tahliyesi, denize iniş ve tıbbi acil durum senaryoları gibi pratik uygulamalı oturumları tamamlamak için havayolunun Dubai’deki son teknoloji havacılık eğitim kolejine devam etmeleri gerekecek.

Dubai Veliaht Prensi Hamdan bin Muhammed de Dubai Metaverse Meclisine katıldı.

Aynı zamanda, BAE ekonomi bakanlığının, şu anda şekillenmekte olan sürükleyici sanal dünyada bir dükkan kurduğu bildiriliyor. Dubai’nin Gelecek Müzesi’nde düzenlenen Dubai Metaverse Meclisi’nde konuşan BAE Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq al-Marri şunları söyledi:

Çalışanlarımızı kendilerini Metaverse dünyasına adapte etmeleri, Metaverse kullanımını öğrenmeleri ve gelecek olan Z Kuşağı ile etkileşim kurmaları için eğittik.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir