1. Anasayfa
 2. Emirates

Emirates Grubu’ndan 2023-24’ün ilk yarısında rekor performans

Emirates Grubu’ndan 2023-24’ün ilk yarısında rekor performans
0

Emirates Grup: Bölgeler arası uluslararası seyahate yönelik güçlü talebin etkisiyle geçen yılın aynı dönemine göre %138 artışla 2,7 milyar ABD Doları tutarında rekor yarı yıl kârı elde etti. Geliri, %20 artarak 18,3 milyar ABD Doları seviyesine ulaştı.
Emirates: Havayolunun geliri, %19 artarak 16,2 milyar ABD Doları; kârı ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %134 artışla 2,6 milyar ABD Doları seviyesine ulaştı. Bu performans, havayolunun kapasitesini genişleterek bölgelerdeki güçlü talebe cevap verme ve ürün ile hizmetlere olan sürekli yatırımlarla yolcu kazanma yeteneğini yansıtıyor.
dnata: Faaliyetlerin artmasıyla havayolunun geliri %27 artarak 2,5 milyar ABD Doları ulaşırken; kârı ise geçen yılın aynı dönemine göre %200 artışla 193 milyon ABD Doları oldu.
Emirates Grubu, şimdiye kadarki en iyi altı aylık finansal sonucunu açıkladı. Grup, 2023-24 yarıyıl net kârını 2,7 milyar ABD Doları olarak açıklayarak, geçen yılki 1,2 milyar ABD Doları tutarındaki rekor yarıyıl kârını %138 oranında aştı.
Emirates Havayolu ve Grubu Başkan ve CEO’su, Majesteleri Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Salgının karanlık günlerinden daha güçlü ve daha iyi bir şekilde dönmeye yönelik planlarımızın meyvelerini görüyoruz. Grup, şimdiye kadarki en iyi yarı yıl performansımızı açıklayarak önceki rekorları aştı. 2023-24’ün ilk altı ayına ilişkin kârımız, neredeyse 2022-23’teki rekor tüm yıl kârımızla eşleşti. Bu, organizasyon içindeki kabiliyet ve bağlılığı, iş modelimizin gücü ile Dubai’nin güçlü, dayanıklı ve ilerici bir havacılık sektörünün yaratılmasını sağlayan vizyon ve politikalarının gücünü gösteren muazzam bir başarıdır.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir