1. Anasayfa
 2. Emirates

Emirates Airbus A350’lerde Yüksek Hızlı Bağlantı Sunacak

Emirates Airbus A350’lerde Yüksek Hızlı Bağlantı Sunacak
0

Emirates yolcuları, 2024 yılına kadar devreye girecek olan hizmetle birlikte, yakında havayolunun teslim almayı planladığı Airbus A350’lerinde yüksek hızlı uçak içi geniş bant bağlantısının keyfini çıkaracak.

Yeni internet hizmeti, Inmarsat’ın Global Xpress (GX) uydu ağını (dünyanın küresel olarak kullanılabilen tek geniş bant ağı) kullanan ve özellikle yüksek hızlı uçak içi bağlantılar için tasarlanmış olan Inmarsat GX Aviation tarafından desteklenecek.

Emirates’e göre yeni hizmet, yolculara ‘daha iyi uçmak’ için daha fazla fırsat sağlayacak. Buna ek olarak, Inmarsat ile olan ortaklığı, Emirates müşterilerinin, Dubai’den Seattle ya da Los Angeles gibi varış noktalarına giden rotalarda Kuzey Kutbu üzerinde uçarken bile, uçuşun herhangi bir aşamasında internette gezinmelerine, aile ve arkadaşlarıyla bağlantıda kalmalarına ve sosyal medyada gezinmelerine olanak tanıyacak.

Emirates Operasyon Direktörü Adel al Redha, “Dünya standartlarında bir uçak içi deneyimi sunmak Emirates için her zaman çok önemli oldu ve uçuşlar sırasında bağlantıda olmanın önemini anlıyoruz” dedi.

“Uydular tarafından sunulan gelişmiş yetenekler, Orta Doğu ve Amerika arasındaki rotalar için Kuzey Kutbu üzerinden uçan uçaklar da dâhil olmak üzere küresel ağımızdaki kapasiteyi artıracağı için özellikle önemlidir.”

Redha, havayolu şirketinin sürekli olarak “bağlantıyı geliştirmenin alternatiflerini” araştırdığını da sözlerine ekledi.

GX ağı şu anda beş Ka-bant uydusu tarafından destekleniyor ancak Inmarsat’ın genişlemesinin bir parçası olarak yedi uydu daha eklenecek. Yeni uydulardan ikisi, Emirates’e göre “şimdiye kadar yapılmış en sofistike ticari iletişim uyduları” olan Inmarsat-6’lar olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir