1. Anasayfa
 2. Haberler

Emekli Boeing 747 kredi kartına dönüştü

Emekli Boeing 747 kredi kartına dönüştü
0

Delta Air Lines ve American Express, Atlanta merkezli havayolu tarafından işletilen emekli bir Boeing 747’den metalden yapılmış benzersiz bir kredi kartı üretmek için işbirliği yaptı.

Cebinizde bir tarih parçası
Delta’nın SkyMiles kartının onaylı başvuru sahipleri, 16 Haziran’dan itibaren emekli bir Boeing 747’den yapılmış bir kredi kartı şeklinde, büyük ABD havayolundan benzersiz bir tarih parçası alacaklar.

Şanslı üyeler, “Göklerin Kraliçesi”nin kısa bir geçmişiyle birlikte kredi kartını alacaklar.

Yeni kart Delta’nın Boeing 747-400’ünden elde edilen %25 geri dönüştürülmüş metalden yapılacak.Delta #6307, Kasım 2017’de emekli oldu ve ilk olarak 1990’da Northwest Airlines ile faaliyete başladı. 27 yıl hizmet veren uçak, üç farklı havayolu ile toplam 14.000’den fazla uçuş gerçekleştirdi, 68 milyon mil yol kat etti ve 4 milyon yolcu taşıdı.

Kartın tasarımı “Göklerin Kraliçesi”ne saygı duruşunda bulunur ve Boeing uçağının bir çizimini ve uçağın ilk ve son uçuş tarihleri, kayıt numarası ve uçulan toplam mil gibi bilgileri içeren bir planı andırır. Kart, akıllı telefonla etkinleştirilen bir artırılmış gerçeklik deneyimiyle birlikte geliyor. Sanal tur, kart sahibinin uçağın geri dönüştürülebilir metalden kredi kartlarına nasıl dönüştüğünü tam olarak görmesini sağlayacak. American Express, bu tür bir girişim için ideal ortak olarak görülüyor. Amerikan uluslararası havayolu şirketi, dünya çapında klas ve özel kredi kartlarıyla tanınıyor.

Kart sahipleri, yolcuların havayolunda elit statü kazanmaya yaklaşmalarına yardımcı olmak için Delta SkyClubs ve American Express Centurion Lounge ve Status Boost’a ücretsiz erişim gibi avantajlardan yararlanabilir. Hem Delta Air Lines hem de American Express,müşterilere gittikleri her yerde aviyonik tarihinin bir parçasını taşımak için nadir bir şans sunduğuna inanıyor. American Express’te Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ortak Marka Ürün Yönetimi Genel Müdürü Jon Gantman, bir basın açıklamasında ortaklık hakkında şunları söyledi:

“60 yılı aşkın bir süredir American Express ve Delta, ortak müşterilerimize sektör lideri hizmet, değer ve erişim yoluyla birinci sınıf deneyimler sunmak için birlikte çalışıyor. Bugün, kart Üyelerine cüzdanlarında bir seyahat geçmişi parçası vererek ikonik Boeing 747’ye saygı duruşunda bulunan en son yeniliğimizi kutluyoruz.”

American Express, lansmanı kutlamak için, şanslı kart sahiplerine ilk üç ay içinde yeni kartla 5.000 $’lık alışveriş yaptıktan sonra 100.000 bonus mil kazanma fırsatı sunuyor.

[via Travel Radar Aero]

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir