HaberlerYabancı Havayolları

Embraer’de 1.700’üncü uçağın teslimatı yapıldı

Bir E195-E2 olan dönüm noktası uçağı, KLM Cityhopper için uçacak.

İlk E-Jet olan E170’in fabrikadan çıkışının üzerinden 20 yıldan fazla bir süre geçti. O zamandan bu yana yaklaşık 150 havayolu ve leasing şirketi filolarına ve varlık portföylerine Embraer E-Jet’leri ekledi.

Embraer Başkanı ve CEO’su Francisco Gomes, São José dos Campos’taki teslimat etkinliğinde konuklara hitaben yaptığı konuşmada, E-Jets programının uzun ömürlü olmasını platformun çok yönlülüğüne ve yıllar içinde uçak ailesinde yapılan sürekli iyileştirmelere bağladı.

Örneğin, ikinci nesil E-Jetler yakıt yakımını azaltan, bakımı kolaylaştıran ve kokpit ile kabine akıllı özellikler ekleyen yeni teknolojiler içeriyor. Ortak mürettebat tipi derecelendirmesi, pilotların birinci ve ikinci nesil E-Jet aileleri arasında sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlar.

KLM Cityhopper, Avrupa’nın en büyüğü olan 60 adet birinci ve ikinci nesil E-Jet’ten oluşan karma bir filoya sahip. Havayolunun E195-E2’si Business Class, Economy Comfort ve Economy Class olmak üzere üç bölgede 132 koltukla yapılandırılmıştır ve gelecekteki ICAO gürültü ve emisyon limitleriyle şimdiden uyumludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu