1. Anasayfa
 2. Best of HSM

Dünya’nın Destinasyona Sayısı Bakımından En Büyük Şirketleri

Dünya’nın Destinasyona Sayısı Bakımından En Büyük Şirketleri
0

1) UPS: 815 Destinasyon

ABD/Lousville merkezli kargo havayolu şirketi UPS (United Parcel Service), 400 iç hat ve 415 dış hat noktasına hizmet veriyor. Havayolu şirketinin filosunda 291 uçak bulunuyor.

2) FedEx: 375 Destinasyon

ABD/Memphis merkezli havayolu şirketi FedEx, toplamda 375 noktaya hizmet vermekte. Şirketin filosunda 477, daha küçük noktalara hizmet vermek amacıyla kurulan FedEx Freder şirketinde ise 47 uçak bulunuyor.

3) United Airlines: 373 Destinasyon

ABD/Chicago merkezli havayolu şirketi, Dünya’da en fazla noktaya uçan ve yolcu taşıyan havayolu şirketi. United; çoğunluğu iç hat olmak üzere 373 destinasyona uçuyor. 2017 rakamlarına göre şirketi, 1,775 uçuş rotasında faaliyet gösteriyor.

United Airlines -Dış Hat Uçuş Haritası
United Airlines – İç Hat Uçuş Haritası

4) American Airlines: 350 Destinasyon

ABD/Dallas merkezli havayolu şirketi, Dünya’daki en fazla uçağa sahip havayolu. Şirketin filosunda 915’den fazla uçak bulunuyor. United; çoğunluğu iç hat olmak üzere 350 destinasyona hizmet veriyor. Şirketin günlük yaptığı uçuşların %85’ini iç hatlar oluşturuyor.

American Airlines- Dış Hat Uçuş Haritası
American Airlines- İç Hat Uçuş Haritası

5) Türk Hava Yolları: 340 Destinasyon

İstanbul merkezli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, Dünya’da en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi olarak biliniyor. THY; gerek hizmet gerekse ikram bakımından üst sıralarda yer almakta.

Türk Hava Yolları, Çoğunluğu dış hat olmak üzere (52 iç hat, 288 dış hat) 340 destinasyona uçuş yapıyor. Şirketin filosunda ise 384 uçak bulunuyor. THY ayrıca Afrika’da en fazla uçuş ağına sahip havayolu şirketi.

THY- Dış Hat Uçuş Haritası
THY-Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Uçuş Ağı
THY- İç Hat Haritası

Grafikler: Flight Connections

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir